למרות ההצלחה הכבירה, מחמוד, נציג איטליה לאירוויזיון 2019 ו-2022, הודיע שהחליט לקחת פסק זמן מעולם המוזיקה ומעשייה מוזיקלית.

אלסנדרו מחמוד (Alessandro Mahmoud), הידוע בכינויו מחמוד (Mahmood), החליט לקחת הפסקה מעולם המוזיקה לאחר השתתפות בשני אירוויזיונים, שתי זכיות בפסטיבל סנרמו, שני אלבומים מצליחים שהגיעו למקומות ראשון ושני במצעדי האלבומים האיטלקיים והישגים רבים נוספים. מה גרם להחלטה הזאת?

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
עפ"י אתר החדשות האיטלקי "Il Quotidiano Italiano", מחמוד החליט לקחת הפסקה מעולם המוזיקה במטרה להתרחק מאור הזרקורים וכדי להבין מהי הדרך הטובה ביותר עבורו לספר על עצמו, לדבריו. נראה שמחמוד מעוניין להתרכז במסע לחיפוש עצמי בו יוכל בהמשך להביע את עצמו מוזיקלית בצורה טובה יותר.

ההחלטה המפתיעה מגיעה לאחר שנה מוצלחת במיוחד עבור מחמוד, שהחלה בזכייה בפסטיבל סנרמו 2022 יחד עם בלאנקו (Blanco) והשיר “Brividi” (בעברית: "צמרמורת"), אשר ייצג את איטליה באירוויזיון 2022 והגיע למקום השישי.

במהלך 2022 הגיע מחמוד למספר הישגים משמעותיים: שירם של מחמוד ובלאנקו הגיע להישג של יותר מ-120 מיליון האזנות בספוטיפיי, הישג שעוקף כמות ניכבדת של שירי אירוויזיון מצליחים אחרים, ובכך הכתיר הישג זה את מחמוד בתור האמן היחיד עם יותר משיר אירוויזיון אחד בעל יותר מ-100 מיליון האזנות בספוטיפיי (כזכור, מחמוד ייצג את איטליה גם באירוויזיון 2019 עם השיר "Soldi"). נכון לכתיבת שורות אלו, השיר "Brividi" זכה בלא פחות מ-6 תקליטי פלטינה.

בחודש נובמבר האחרון עלה סרט דוקומנטרי על חייו.
איטליה באירוויזיון 2022

צמד הזמרים מחמוד (Mahmood) ובלאנקו (Blanco), אשר זכו בפסטיבל סן רמו, ייצגו את איטליה באירוויזיון 2022 עם השיר "Brividi" (בעברית: "צמרמורת"). איטליה הגיעה בגמר למקום השישי עם 268 נקודות – הפעם הראשונה מאז אירוויזיון 2016 שבה מדינה מארחת מסיימת בטופ עשר.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-48 של איטליה באירוויזיון. איטליה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של איטליה הייתה באירוויזיון 2021 עם השיר "Zitti e buoni" בביצועה של להקת מונסקין.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!