מיקי נונייז, נציג ספרד באירוויזיון 2019 שנערך בתל אביב, משתף בראיון אישי על השפעות האירוויזיון על בריאותו הנפשית, על דימוי גוף ועוד.

מיקי נונייז (Miki Núñez) ייצג את ספרד באירוויזיון 2019 עם שירו "La Venda" (בעברית: "הכיסוי") והגיע למקום ה-22 בגמר עם 54 נקודות. החודש, יותר משלוש שנים מאוחר יותר, מיקי התראיין לתוכנית הרדיו הספרדית "El Suplement de Catalunya" ודיבר על השתתפותו באירוויזיון ועל ההשפעה החיובית שהייתה לה על הצלחת הקריירה שלו, אך גם על ההשפעה השלילית על חייו האישיים ובריאותו הנפשית.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בראיון שנערך עימו שיתוף נונייז: "האירוויזיון הביא איתו פרסום מאוד גדול. אם לא הייתה פורצת מגיפה הייתי עושה סיבוב הופעות ביוון, גרמניה, ועוד הרבה מדינות. ובכל זאת זה היה קשה, אתה נמצא במצב שחצי שנה אתה חי משיר אחד ואפילו לא משלמים לך, התמורה להכל זה פשוט עוד פרסום".

מיקי מתוודה כי סבל מהתמוטטות עצבים של ממש בגלל הלחץ של החודשים בהם התמסר ב-100% להשתתפותו בתחרות: "גיליתי מה זאת חרדה. גיליתי מה זה לא להצליח לנשום, להסתחרר, להרגיש כאילו יש לי גוש בגרון". הוריו היו תמיכתו הגדולה באותה תקופה, ועזרו לו בכך שלקחו אותו לפסיכולוג. לדבריו במשך שנה שלמה היה מתעורר בלילות ומרגיש שהוא לא מצליח לנשום.
כיום מיקי מבטיח שהוא במצב הרבה יותר טוב, אך משתף שהוא עדיין הולך לטיפול נפשי. זאת לא הפעם הראשונה בחייו שהוא נחשף לבעיות בריאות הנפש והוא סובל גם ממחלה שנקראת דיסמורפיה פיזית. "אתה רואה דברים שלא באמת נמצאים שם, אבל העיניים שלך מציירות לך ציורים", כך תיאר מיקי את המחלה.

בנוסף, בצעירותו סבל מהפרעות אכילה ודימוי גוף שלילי, ולמרות שהטיפול שעבר עזר לו מאוד, הוא מודה שזה משהו שנשאר איתו עד היום: "זה כמו אנשים שהיו מעשנים, וכל החיים נמצאים בגמילה. יש ימים שאתה מתעורר ואומר לעצמך וואלה, אני שמן. אתמול לא חשבת על זה כשהלכת לישון אבל היום כן…יש תקופות שאני מרגיש יותר בסדר עם הגוף שלי ויש תקופות שפחות, אבל אני בחיים לא ארגיש שלם איתו, את זה אני יודע. אף פעם עוד לא הרגשתי שלם איתו".

הופעתה של ספרד מתוך אירוויזיון 2019:
ספרד באירוויזיון 2022

הזמרת צ'אנל (Chanel), אשר זכתה בקדם אירוויזיון המקומי, ייצגה את ספרד עם שירה "SloMo" (בעברית: "הילוך איטי"). ספרד הגיעה בגמר למקום השלישי עם 459 נקודות, הישגה הטוב ביותר של ספרד מאז אירוויזיון 1995. בנוסף, זאת הייתה הפעם הראשונה מאז 2014 שספרד הגיעה לטופ עשר בגמר.

מקור: elespanol.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-62 של ספרד באירוויזיון. ספרד הצטרפה לתחרות ב-1961 וזכתה בה פעמיים ברציפות בשנים 1968 ו-1969. ספרד אירחה את התחרות בשטחה פעם אחת בלבד ב-1969 ומאז מחזיקה בזמן ההמתנה הארוך ביותר מאז זכייתה האחרונה – 54 שנה.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!