רשת הטלוויזיה הקרואטית מתירה לפרסום כי 28 האומנים שישתתפו בקדם הקרואטי כבר נבחרו. נציג קרואטיה לאירוויזיון 2023 ייבחר פעם נוספת דרך קדם האירוויזיון "Dora".

עפ"י דיווח של העיתון המקומי "Sloobdna Dalmacija", רשת הטלוויזיה הקרואטית HRT מאשרת כי 28 האומנים שישתתפו בקדם האירוויזיון המקומי "Dora 2023" כבר נבחרו. לפני שבוע נסגר חלון הגשת השירים לקדם והשבוע צוות שופטים בחר את 28 המתמודדים בקדם הקרואטי, מתוכם ייבחר נציג קרואטיה לאירוויזיון 2023.

רשימת המשתתפים בקדם צפויה להתפרסם בימים הקרובים, לא יאוחר מה-5 לדצמבר (יום שני הקרוב).

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
התקשורת בקרואטיה מדווחת כי 196 שירים הוגשו השנה לרשת הטלוויזיה HRT, במהלך חלון הגשת השירים שהיה פתוח למשך חודשיים. כמות השירים שהוגשה נחשבת למרשימה ביותר ומצביעה על עלייה בכמות השירים המוגשת, זו השנה השנייה ברציפות. לשם השוואה, ב-2022 הוגשו לוועדה 184 שירים וב-2021 הוגשו לוועדה כ-140 שירים. יש הטוענים שמדובר בכמות השירים הגדולה ביותר שהוגשה עבור הקדם הקרואטי בכל היסטוריית התחרות.

עפ"י הדיווחים, מספר אומנים מוכרים הגישו שירים לקדם:

  • דאמיר קדזו (Damir Kedzo): נבחר לייצג את קרואטיה באירוויזיון 2020 עם השיר "Divlji vjetre" (בעברית: "רוח פראית") אך לבסוף התחרות בוטלה עקב התפרצות הקורונה.
  • איגור קוקרוב (Igor Cukrov): ייצג את קרואטיה באירוויזיון 2009 עם השיר "Lijepa Tena" (בעברית: "טנה יפה") והגיע למקום ה-18.
  • דניאל פופוביץ' (Daniel Popović): ייצג את יוגוסלביה באירוויזיון 1983 עם השיר "Džuli" (בעברית: "ג'ולי") והגיע למקום הרביעי.

Dora 2023

לקדם הקרואטי השנה נוספו מספר שינויים. ראשית, השנה התווספו לוועדת בחירת השירים עבור הקדם אוהדי אירוויזיון שיצטרפו אל פאנל אשר יורכב מאנשי מקצוע בתחום המוזיקה ומעובדי רשת הטלוויזיה הקרואטית. שינוי נוסף בקדם השנה הוא חלוקת המופע לשלושה ערבים – שני חצאי גמר וגמר.

הקדם צפוי להיערך במהלך חודש פברואר. טרם נמסרו תאריכים רשמיים.
קרואטיה באירוויזיון 2022

מיה דימשיץ' (Mia Dimšić), אשר זכתה בקדם אירוויזיון המקומי, ייצגה את קרואטיה עם שירה "Guilty Pleasure" (בעברית: "אשמה בהנאה"). קרואטיה לא עלתה לגמר, לאחר שהגיעה בחצי הגמר הראשון למקום ה-11 עם 75 נקודות – בפעם השנייה ברציפות.

https://youtu.be/9vBQdtW3mJE

מקור: Slobodna Dalmacija.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-28 של קרואטיה באירוויזיון. קרואטיה הצטרפה לתחרות ב-1993 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1996 ובאירוויזיון 1999 לאחר שסיימה פעמיים במקום הרביעי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!