האזינו: רשת הטלוויזיה האוקראינית חשפה להאזנה את עשרת השירים בקדם אירוויזיון המקומי במסיבת עיתונאים מיוחדת. אחד מהשירים הללו ייצג את אוקראינה באירוויזיון 2023.

רשת הטלוויזיה האוקראינית UA:PBC חשפה את השירים שישתתפו בקדם אירוויזיון המקומי "Vidbir", המשמש לבחירת נציגי אוקראינה לאירוויזיון החל מ-2016. בקדם האוקראיני, שייערך השנה מוקדם מהרגיל, ב-17 בדצמבר, ישתתפו עשרה שירים שנבחרו מתוך 384 שירים שהוגשו לרשת הטלוויזיה המקומית. אוקראינה היא המדינה הראשונה אשר חושפת את שירי הקדם אירוויזיון לקראת אירוויזיון 2023. במקביל, נערכה הגרלה בה נקבע סדר השירים בגמר המקומי.
רשימת המתמודדים בקדם האוקראיני:

1. Moisei — “I’m Not Alone
2. OY Sound System — “Oy, tuzhu
3. DEMCHUK — “Alive
4. Jerry Heil — “When God Shut The Door
5. FIINKA — “Dovbush
6. KRUTЬ — “Kolyskova
7. Tember Blanche — “Ya vdoma
8. Angelina — “Stronger
9. 2TONE — “Kvitka
10. TVORCHI — “Heart Of Steel

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המשתתפים בקדם ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

  • טבורצ'י (Tvorchi): הרכב מוזיקלי אלקטרוני אשר השתתף בקדם האוקראיני ב-2020 עם השיר "Bonfire" (בעברית: "המדורה") והגיע למקום הרביעי.
  • קרוט (Krut): השתתפה בקדם האוקראיני ב-2020 עם השיר "99" והגיעה למקום החמישי.
  • ג'רי היל (Jerry Heil): השתתפה בקדם האוקראיני ב-2020 עם השיר "Vegan" והגיעה למקום השישי והאחרון.
הגמר של האוקראיני "וידביר 2023" יתקיים ב-17 בדצמבר בתחנת המטרו "Madian Nezalezhnosti" בקייב. הזוכה ייבחר לייצג את אוקראינה באירוויזיון 2023 בליברפול שבבריטניה באמצעות הצבעה משותפת של קהל ושופטים, כאשר השופטים אשר צפויים לשפוט בתחרות הם:

  • טאראס טופוליה (Taras Topolya) – סולן להקת אנטיטילה (Antytila)
  • ג'מאלה (Jamala) – זוכת אירוויזיון 2016
  • יוליה סאנינה (Yulia Sanina) – סולנית להקת דה הארדקיס (THE HARDKISS) אשר הגיעה למקום שני בקדם אירוויזיון 2016

השופטים נבחרו בהצבעה על ידי הציבור הרחב. הצבעת הקהל תתבצע באמצעות האפליקציה "Diia", במטרה לקבל את מספר המצביעים האפשרי הגדול ביותר בהתבסס על השפעות הסכסוך האוקראיני-רוסי על רשת הסלולר במדינה.

קדם האירוויזיון האוקראיני צפוי להיות הקדם אירוויזיון הראשון לעונת אירוויזיון 2023.
אוקראינה באירוויזיון 2022

להקת קאלוש אורקסטרה (Kalush Orchestra) ייצגה את אוקראינה עם שירה "Stefania" (בעברית: "סטפניה"). אוקראינה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הראשון בחצי הגמר הראשון עם 337 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הראשון עם 631 נקודות. זהו ניצחונה השלישי של אוקראינה באירוויזיון, 19 שנה בלבד אחרי שהצטרפה לתחרות. עם זאת, בעקבות המלחמה המתנהלת בשטח אוקראינה, הוחלט שאירוויזיון 2023 ייערך בבריטניה.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-18 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2004 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת קאלוש אורקסטרה.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!