בנורווגיה חושפים את מועדי הקדם אירוויזיון אשר יכלול השנה שינויים מהותיים בפורמט. השיר הנורווגי לאירוויזיון 2023 ייבחר ב- 4 בפברואר על ידי קהל הצופים הנורווגי וצוות שופטים בינלאומי.

רשת הטלוויזיה הנורווגית חשפה את מועדי הקדם אירוויזיון הנורווגי "Melodi Grand Prix 2023":

  • חצי גמר ראשון – 14 בינואר 2023
  • חצי גמר שני – 21 בינואר 2023
  • חצי גמר שלישי – 28 בינואר 2023
  • גמר – 4 בפברואר 2023

המתמודדים השנה ב- MGP ייחשפו ב- 4 בינואר במהלך מסיבת עיתונאים חגיגית בנוכחותם של המתמודדים. במהלך מסיבת העיתונאים יוכרז גם סדר השירים של חצאי הגמר. השירים ייחשפו להאזנה לפני כל חצי גמר, על בסיס שבועי.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
השנה, לעומת שנים קודמות, יערכו רק שלושה חצאי גמר כשבכל חצי גמר יתמודדו שבעה שירים. עוד הוחלט לוותר על שיטת ה"דו-קרב" בחצאי הגמר כך ששבעת השירים יתמודדו זה בזה על קולות הצופים. שלושת השירים שיקבלו את מרבית הקולות יעלו לגמר.

מאז 2020 חמישה שירים שוריינו ישירות בגמר הגדול ולא התמודדו בשלב חצאי הגמר, מאז תמיד זכה בתחרות המקומית שיר ששוריין ישירות בגמר ולא עבר את שלב חצאי הגמר. ולכן, השנה הוחלט שכל השירים המתמודדים יצטרכו להתמודד בשיוויוניות בשלב חצאי הגמר. עוד הוחלט לוותר על שלב "גלגל ההצלה".

"היו מספר סיבות טובות לשריון השירים בגמר ה- MGP בשנים קודמות, אך התחרות מתפתחת באופן תמידי. אנחנו הולכים הפעם על מודל של תחרות שיהיה פשוט יותר להבנה, ובנוסף לכך כל המתמודדים יתחילו את המסע שלהם באותה הנקודה", אמר ראש המשלחת הנורווגית לאירוויזיון, סטיג קארלסן (Stig Karlsen).
הגמר הנורווגי יתקיים השנה בפעם ה- 60, לאחר שהתקיים לראשונה בשנת 1960. זו תיהיה הפעם השלישית שהגמר הגדול לא יתקיים בבירה אוסלו אלא בעיר טרונדהיים. וגם בגמר נערכו מספר שינויים השנה:

בשנים האחרונות שיריה של נורווגיה קיבלה תמיכה גדולה מקהל הצופים באירוויזיון, אך השופטים פחות התחברו לשיר הנורווגי. כדי להגדיל את סיכוייה של נורווגיה לזכות באירוויזיון, רשת הטלוויזיה הנורווגית החליטה להוסיף לגמר המקומי צוות שופטים בינלאומי. צוות השופטים יכיל מומחים בתעשיות המוזיקה המקומיות של מדינות נבחרות. צוות השופטים יקבע 50% מתוצאות הגמר הנורווגי ואילו קהל הצופים הנורווגי יקבע את ה- 50% הנותרים.

את ה- MGP ינחו אריאן אנגבו (Arian Engebø) וסטיאן "סטייסמן" ת'רביורנסן (Stian ‘Staysman’ Thorbjørnsen). אריאן היא שדרנת רדיו ידועה ואילו סטייסמן עשוי להיות מוכר מהתמודדותו בקדם אירוויזיון הנורווגי לשנת 2015 עם לז (Lazz) והשיר "En godt stekt pizza". סטייסמן התמודד גם בקדם אירוויזיון לשנת 2021 כחלק מהרכב לנדווינס הלטר (Landeveiens Helter) שביצע את השיר "Alt det her".
נורווגיה באירוויזיון 2022

ההרכב סאבוולפר (Subwoolfer) ייצגו את נורווגיה עם שירם "Give That Wolf a Banana" (בעברית: "תנו לזאב הזה בננה"). נורווגיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השישי בחצי הגמר הראשון עם 177 נקודות, ובגמר הגיעה למקום העשירי עם 182 נקודות.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-61 של נורווגיה באירוויזיון. נורווגיה הצטרפה לתחרות ב-1960 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של נורווגיה הייתה באירוויזיון 2009 עם השיר "Fairytale" בביצועו של הזמר אלכסנדר ריבאק.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!