רשת הטלוויזיה הגאורגית מאשרת כי בחירת הנציג הגאורגי לאירוויזיון 2023 תצא לדרכה ב-8 לדצמבר. הנציג הגאורגי ייבחר השנה לראשונה דרך ריאליטי המוזיקה "The Voice".
רקע: בחודש אוגוסט האחרון פרסמנו באתר כי הנציג הגאורגי לאירוויזיון 2023 ייבחר לראשונה דרך תוכנית הטלוויזיה "The Voice". עם זאת, זאת לא תהיה הפעם הראשונה שבה משתמשת גאורגיה בריאליטי מוזיקה לבחירת נציגיה לתחרות – בין השנים 2019-2020 השתמשה גאורגיה בפורמט "Georgian Idol" והזוכים בתחרות נשלחו לאירוויזיון, אך בסופו של דבר לא הגיעו להישגים משמעותיים.

"The Voice" בגרסתו הגאורגית עלה לאוויר לראשונה ב-2012 ועד היום התקיימו 4 עונות לתחרות. לאורך השנים שפטו בריאליטי מתמודדי אירוויזיון מוכרים, ביניהם: סטפן מגברישווילי (Stephane Mgebrishvili) שהיה אמור לייצג את גאורגיה ב-2009 כחלק מההרכב "Stephane and 3G", אנרי ג'וחאדזה (Anri Jokhadze) שייצג את גאורגיה ב-2012 ונודיקו טטישווילי (Nodiko Tatishvili) שייצג את גאורגיה ב-2013 ביחד עם הזמרת סופי גלובני (Sophie Gelovani).
כעת, רשת הטלוויזיה הגאורגית GPB מפרסמת לראשונה פרטים אודות הליך הבחירה לאירוויזיון הקרוב. ראשית, התוכנית צפויה לצאת לדרכה ב-8 לדצמבר (חמישי הבא) ותתפרס על פני עשרה שבועות, ככל הנראה עד חודש פברואר. עם זאת, בשלב זה טרם ידוע אם גמר התחרות ישמש גם לבחירת השיר הגאורגי לאירוויזיון או שהשיר ייבחר בהמשך באמצעות בחירה פנימית.

בשבועיים האחרונים פרסמה רשת הטלוויזיה את שמותיהם של ארבעת השופטים שיובילו את הנבחרות בתחרות, וביניהם ניתן למצוא שמות המוכרים לעולם האירוויזיון. הראשונה, סופו טורושלידזה (Sopho Toroshelidze), אשר ייצגה את גאורגיה באירוויזיון 2011 כחלק מההרכב "Eldrine", והביא לגאורגיה את הישגה הטוב ביותר בתחרות עד היום (מקום 9).

שופט נוסף שיופיע בעונה הקרובה הוא הזמר סטפן מגברישווילי (Stephane Mgebrishvili) שהיה אמור לייצג את גאורגיה ב-2009 כחלק מההרכב "Stephane and 3G", אך שירם "We Don't Wanna Put In" נפסל עקב ההקשר הסמוי לנשיא רוסיה. סטפן משמש כשופט ב-"The Voice" החל מעלייתה של התוכנית ב-2012 (פרט לעונה השלישית) וגם שפט בעונתה הראשונה של "Georgian Idol" ששודרה ב-2019, כך שהפורמט לא זר לו.
גאורגיה באירוויזיון 2022

להקת סירקוס מירקוס (Circus Mircus), שנבחרה באמצעות בחירה ישירה, ייצגה את גאורגיה עם שירה "Lock Me In" (בעברית: "תנעלו אותי בפנים"). גאורגיה לא עלתה לגמר, לאחר שהגיעה בחצי הגמר השני למקום ה-18 והאחרון עם 22 נקודות – הפעם השלישית שבה גאורגיה מסיימת אחרונה בתחרות.

https://youtu.be/zXiZAbqETvk

מקור: escunited.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-15 של גאורגיה באירוויזיון. גאורגיה הצטרפה לתחרות ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2010 ובאירוויזיון 2011 לאחר שסיימה פעמיים במקום התשיעי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!