דאמיר קדז'ו, זוכה קדם האירוויזיון הקרואטי לשנת 2020, ינסה שוב לייצג את קרואטיה באירוויזיון. הזמר הגיש שיר לקדם אירוויזיון הקרואטי.
דאמיר קדז'ו (Damir Kedžo), שזכה בקדם אירוויזיון הקוראטי לשנת 2020 עם השיר "Divlji Vjetre", לא זכה להתמודד באירוויזיון לאחר שהשתתפותו באירוויזיון בוטלה בעקבות מגיפת הקורונה. כעת חושף הזמר ברשתות החברתיות כי שלח שיר לקדם האירוויזיון הקרואטי לשנת 2023. במידה ושירו ימצא ראוי, הוא יתמודד באחד משני חצאי הגמר של קדם האירוויזיון הקרואטי.

ב-2021 הייתה רשת הטלוויזיה הקרואטית HRT מאלו שבחרו לא לתת לנציג הנבחר בשנת 2020 להתחרות "אוטומטית" בשנה שלאחר מכן בעקבות ביטול האירוויזיון. במקום זאת, בחרה HRT לארגן קדם אירוויזיון חדש, ממנו נבחרה הזמרת אלבינה (Albina) לייצוג המדינה בתחרות עם השיר "Tick Tock". בזמנו הודיע קדז'ו לתקשורת כי אין לו את השיר המתאים לייצוג המדינה באירוויזיון 2021 ולא יתמודד בקדם האירוויזיון של אותה השנה.
דאמיר קדז'ו, בן 35, הוא זמר פופ-ים תיכוני ידוע בקרואטיה. הזמר השתתף בתכנית הטלוויזיה "Story Supernova Music Talents" בקרואטיה בשנת 2003 שם הגיע למקום ה- 7. שנה לאחר מכן הצטרף ללהקת הבנים "Saša, Tin i Kedžo" שזכתה להצלחה גדולה אך התפרקה לאחר שנה.

ב- 2006 שחרר את סינגל הבכורה "Ki bi sad reke" אשר זכה להצלחה גדולה ואף נבחר לאמן הבטיח של השנה.

ב- 2010 השתתף בפסטיבל הבינלאומי Slavianski Bazaar שם זכה במקום הראשון. ב- 2011 ניסה לייצג את קרואטיה באירוויזיון אך הזמר לא צלח את השלבים הראשונים. ב- 2015 זכה בפסטיבל הבינלאומי New Wave.

הזמר שחרר את אלבומו הראשון בשנת 2008. אלבומו השני יצא ביולי 2020 וכלל את שירו לאירוויזיון יחד עם שירים נוספים ששחרר הזמר בין השנים 2018-2020. שלושה שירים מתוך אלבום זה כבשו את מצעד הלהיטים הקרואטי.
DORA 2023

השנה יתווספו לוועדת בחירת השירים עבור קדם האירוויזיון הקרואטי גם אוהדי אירוויזיון. הפאנל יורכב מאנשי מקצוע בתחום המוזיקה ועובדי רשת הטלוויזיה הקרואטית (HRT), בעוד שגם האוהדים יוכלו להשפיע ישירות בבחירת השירים. חלון הזמנים להגשת השירים עבור הקדם הסתיים ב- 20 בנובמבר. השירים המתמודדים צפויים לצאת לאור מוקדם יותר מבשנים קודמות, ככל הנראה בחודש ינואר.

שינוי נוסף בפורמט הוא הוספה של שני חצאי גמר ל- Dora 2023.  הגמר המקומי יתקיים בעיר אופטיה במהלך פברואר 2023.
קרואטיה באירוויזיון 2022

מיה דימשיץ' (Mia Dimšić), אשר זכתה בקדם האירוויזיון המקומי "Dora 2022" ייצגה את קרואטיה עם שירה "Guilty Pleasure" (בעברית: "אשמה בהנאה"). מיה לא הצליחה להעפיל לגמר התחרות כאשר קיבלה 75 נקודות בחצי הגמר הראשון בו סיימה במקום 11.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-28 של קרואטיה באירוויזיון. קרואטיה הצטרפה לתחרות ב-1993 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1996 ובאירוויזיון 1999 לאחר שסיימה פעמיים במקום הרביעי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!