מספר זמרים אוסטרליים הביעו התעניינות בייצוג אוסטרליה באירוויזיון 2023. האם אחד מהם יקבל את הכרטיס הנכסף לליברפול?

מוקדם יותר השבוע, חשפה רשת הטלוויזיה האוסטרלית (SBS) כי קדם האירוויזיון "Eurovision: Australia Decides" לא יתקיים השנה וכתוצאה מכך יבחר הנציג והשיר האוסטרלי לתחרות בבחירה פנימית. עד כה, מספר מתמודדי עבר בקדם האירוויזיון ואף באירוויזיון עצמו הביעו התעניינות בייצוג היבשת הרחוקה על הבימה האירופית.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
דאמי אים

דאמי אים (Dami Im), נציגת אוסטרליה באירוויזיון 2016, שהגיעה יחד עם שירה "Sound of Silence" למקום השני בגמר האירוויזיון, תוצאה שנחשבת לטובה ביותר של אוסטרליה בתחרות אי-פעם, הייתה אחד הקולות הראשונים שהביעו התעניינות בייצוג המדינה בליברפול לאחר שנודע על ביטול קדם האירוויזיון.

חובבי האירוויזיון העלו בעבר ספקולציות רבות לגבי השתתפות שנייה של אים, אך הדבר לא עלה בתוהו עד השנה.

אים הגיבה בדף האירוויזיון האוסטרלי "Aussievision" לאחר ביטול הקדם, כי היא "ציפתה להשתתפות בקדם האירוויזיון, אבל במקרה הזה (ביטול הקדם) היא להוטה לחזור". היא הגיבה פעם נוספת וכתבה "אהיה נלהבת מאוד אם אקבל הזדמנות לחזור". היא פרסמה תגובות דומות בסטורי שלה באינסטגרם.

שפרד

שפרד (Sheppard) התמודדו בקדם האירוויזיון של שנת 2019 עם שירם "On My Way" וסיימו במקום השלישי. גם הם הגיבו בפייסבוק תגובות נלהבות לגבי השתתפות באירוויזיון בליברפול. הלהקה הידועה בעיקר בעקבות הלהיט שלה משנת 2014, "Geronimo", נשאלה האם תשלח שיר דומה, ואלה בתגובה ענו כי הם "בטוחים שיש להם בדיוק את זה".

נוסף לכך, סולנית הלהקה איימי שפרד (Amy Sheppard) הצהירה בראיון שנערך במהלך חודש ספטמבר כי הלהקה כותבת שירים פוטנציאליים לאירוויזיון.
ג'גואר ג'ונזה

עוד משתתפת עבר בקדם האירוויזיון האוסטרלי שהביעה התעניינות בהשתתפות בקדם היא ג'גואר ג'ונזה (Jaguar Jonze). זו השתתפה בקדם האירוויזיון האוסטרלי ב-2020 עם השיר "Rabbit Hole" אשר הגיע למקום שישי. ג'ונזה חזרה לבימת הקדם ב-2022 עם שירה "Little Fire", הפעם סיימה במקום השלישי. ג'ונזה הביעה התעניינות בייצוג המדינה כשצייצה בטוויטר "אבטל את התור לספר שלי במאי בשמחה כדי לייצג את אוסטרליה בבמה עולמית". למרות זאת, היא הביעה אכזבה כשהתבטל קדם האירוויזיון.

וויאג'ר

להקת הרוק וויאג'ר (Voyager) שסיימה במקום השני בקדם האירוויזיון של 2022 עם שירה "Dreamer" הביעה התעניינות בהשתתפות באירוויזיון כשכתבו ברשתות החברתיות:  "אווו, אנחנו מעוניינים, הכבוד יהיה לנו לעשות את המסע (Voyage)".
אוסטרליה לא תערוך קדם אירוויזיון

זה לא הפעם הראשונה שאוסטרליה תבחר את הנציג והשיר לאירוויזיון בבחירה פנימית. כך התבצעה הליך הבחירה משנת 2015 עד שנת 2018 ובשנת 2021.
אוסטרליה באירוויזיון 2022

"Not The Same" (בעברית: "לא אותו הדבר") הוא שם השיר שנכתב ויבוצע ע"י הזמר שלדון ריילי (Sheldon Riley), אשר ייצג את אוסטרליה כשיר מספר 8 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2022 שיתקיים ב-12 במאי. השיר נכתב ע"י הזמר עצמו יחד עם קאם נקסון (Cam Nacson) וטימי טמפל (Timi Temple). זהו שירם הראשון באירוויזיון של כל השלושה. השיר מושר בשפה האנגלית ומתאר את סיפור חייו של שלדון. השיר עוסק בזיכרונותיו של הזמר כילד בן 6 אשר אובחן בילדותו בתסמונת אספרגר, גדל בבתים ציבורים, עובר מבית לבית, ולא מסוגל לבטא את מיניותו משום שחי עם משפחה דתית.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות השמינית של אוסטרליה באירוויזיון. אוסטרליה הצטרפה לתחרות ב-2015 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2016 לאחר שהזמרת דאמי אים סיימה במקום השני עם השיר "Sound Of Silence".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!