רשת הטלוויזיה האוסטרלית הכריזה שהשנה לא יתקיים קדם האירוויזיון המקומי "Eurovision: Australia Decides". הנציג והשיר ייבחרו בבחירה פנימית. 

בתחילת החודש רשת הטלוויזיה האוסטרלית (SBS) השיקה את לוחות זמני השידור לעונת הטלוויזיה הקרובה. אחרי שקדם האירוויזיון של אוסטרליה, “Eurovision: Australia decides” ("אירוויזיון: אוסטרליה בוחרת") לא הופיע ברשימת התכניות הצפויות נודע שהמשא ומתן עם הפקת התחרות המקומית נמשך. כעת הכריזה SBS שהשנה לא יתקיים קדם אירוויזיון באוסטרליה ושהנציג והשיר לאירוויזיון 2023 ייבחרו בבחירות פנימיות.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
זה לא הפעם הראשונה שאוסטרליה תבחר את הנציג והשיר לאירוויזיון בבחירה פנימית. כך התבצעה הליך הבחירה משנת 2015 עד שנת 2018 ובשנת 2021.

בהצהרה של רשת הטלוויזיה SBS נאמר: "אנחנו שמחים לאשר שאוסטרליה תתחרה שוב בתחרות ה-67 של האירוויזיון. עם זאת אחרי שלוש שנים של חגיגות ועבודה עם אמני מוזיקה מקומיים בתכנית הבחירה שלנו לאירוויזיון 'Eurovision: Australia decides' קיבלנו את ההחלטה הקשה לא להמשיך עם התכנית ב-2023. במהלך החודשים האחרונים בדקנו דרכים שבהן נוכל להעביר את האירוע לקהל האוסטרלי בשנה הבאה, אבל מספר גורמים גרמו לכך שהגענו להחלטה זו."
אוסטרליה באירוויזיון 2022

"Not The Same" (בעברית: "לא אותו הדבר") הוא שם השיר שנכתב ויבוצע ע"י הזמר שלדון ריילי (Sheldon Riley), אשר ייצג את אוסטרליה כשיר מספר 8 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2022 שיתקיים ב-12 במאי. השיר נכתב ע"י הזמר עצמו יחד עם קאם נקסון (Cam Nacson) וטימי טמפל (Timi Temple). זהו שירם הראשון באירוויזיון של כל השלושה. השיר מושר בשפה האנגלית ומתאר את סיפור חייו של שלדון. השיר עוסק בזיכרונותיו של הזמר כילד בן 6 אשר אובחן בילדותו בתסמונת אספרגר, גדל בבתים ציבורים, עובר מבית לבית, ולא מסוגל לבטא את מיניותו משום שחי עם משפחה דתית.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות השמינית של אוסטרליה באירוויזיון. אוסטרליה הצטרפה לתחרות ב-2015 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2016 לאחר שהזמרת דאמי אים סיימה במקום השני עם השיר "Sound Of Silence".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!