רשת הטלוויזיה הקרואטית חשפה פרטים נוספים לגבי הפורמט החדש של קדם האירוויזיון "Dora 2023". כל הפרטים בכתבה.
ראש המשלחת הקרואטית, טומיסלאב שטנגל (Tomislav Stengl), חושף פרטים חדשים לגבי קדם האירוויזיון הקרואטי, "Dora". שטנגל מסביר כי המטרה העיקרית של המשלחת היא העפלת קרואטיה לגמר האירוויזיון. קרואטיה הצליחה לעשות זאת פעם אחרונה בשנת 2017. כמו כן, המשלחת רוצה לעורר את עניין הציבור והתקשורת הקרואטית בבחירת השיר לאירוויזיון.

השינוי המשמעותי ביותר, הוא הוספת אוהדי אירוויזיון לוועדת בחירת השירים לקדם האירוויזיון הקרואטי. הפאנל יורכב מאנשי מקצוע בתחום המוזיקה ועובדי רשת הטלוויזיה הקרואטית (HRT), בעוד שגם האוהדים יוכלו להשפיע ישירות בבחירת השירים. עד כה, הוגשו מעל ל-50 שירים בסגנונות שונים אך מספר הגשות השירים צפוי לעלות עד לסגירת חלון ההגשה ב- 20 בנובמבר. רשת הטלוויזיה הקרואטית מעודדת באופן פעיל אמנים רבים להגיש שיר לקדם האירוויזיון: "שוחחנו עם איגוד הפזמונאים הקרואטי, איגוד המוזיקה הקרואטי ומוציאים לאור על מנת לעודד את הזמרים והפזמונאים להגיש כמה שיותר שירים לקדם האירוויזיון".
נזכיר כי שטנגל חשף כבר בעבר שהשירים המתמודדים צפויים לצאת לאור מוקדם יותר מבשנים קודמות, ככל הנראה בחודש ינואר. HRT מתכננת להציג את שירי Dora 2023 לציבור בתוכניות טלוויזיה מיוחדות: "הרעיון שלנו הוא להציג את הסרטונים האלה בתוכניות טלוויזיה שיהיו מוקדשות ל-Dora בלבד. דבר נוסף הוא פשוט יידוע הקהל. באירוויזיון הקהל מכיר את כל השירים למשך חודשיים וחצי, מאזין להם ללא הפסקה, והאירוויזיון הוא הצלחה. הדבר יכול לעבוד גם ב-Dora". בנוסף, יחויבו האמנים להפיק קליפ לשיר, או סרטון עם מילותיו.

שינוי נוסף בפורמט הוא הוספה של שני חצאי גמר ל- Dora 2023.  שטנגל הסביר כי "הכוונה היא לערוך ערבים נוספים ולקבל יותר שירים לקדם, מקסימום עשרים ושמונה. לכן, נערוך שני חצאי גמר וגמר".

בהתייחסו לעתידה של קרואטיה בתחרות האירוויזיון, כאשר ברקע ישנן מדינות פורשות, הוא טוען כי למרות התייקרות ההוצאות בתחרות, רשת הטלוויזיה הקרואטית תמשיך לתרום את חלקה ולהשתתף בתחרות המוזיקה.

לסיום, שטנגל התייחס לניצחון אוקראינה באירוויזיון 2022 וטען כי ניצחון זה הושפע מסיבות פוליטיות ורגשניות בלבד. הוא הוסיף כי תחת נסיבות אחרות, לשיר לא היה סיכוי בתחרות האירוויזיון.

נזכיר כי גמר "Dora 2023" יתקיים בעיר אופטיה במהלך פברואר 2023.
קרואטיה באירוויזיון 2022

מיה דימשיץ' (Mia Dimšić), אשר זכתה בקדם האירוויזיון המקומי "Dora 2022" ייצגה את קרואטיה עם שירה "Guilty Pleasure" (בעברית: "אשמה בהנאה"). מיה לא הצליחה להעפיל לגמר התחרות כאשר קיבלה 75 נקודות בחצי הגמר הראשון.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-28 של קרואטיה באירוויזיון. קרואטיה הצטרפה לתחרות ב-1993 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1996 ובאירוויזיון 1999 לאחר שסיימה פעמיים במקום הרביעי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!