נבחרו שלושת השופטים שצפויים לשפוט בקדם אירוויזיון האוקראיני: ג'מאלה, טאראס טופוליה ויוליה סאנינה. השופטים נבחרו בהצבעה מקוונת על ידי הקהל האוקראיני.

רשת הטלוויזיה האוקראינית, Suspilne, פתחה בשבוע הצבעה מקוונת לבחירת השופטים שישפטו בגמר של קדם האירוויזיון האוקראיני. תשעה שופטים הועמדו להצבעת הקהל וכעת הגיעה ההצבעה לסיומה. 505,536 הצבעות התקבלו במהלך ימי ההצבעה כששלושת המקומות הראשונים צפויים לשמש כשופטים בקדם אירוויזיון.
התוצאות:

 • 17.41% – טאראס טופוליה (Taras Topolya) – סולן להקת אנטיטילה (Antytila)
 • 15.71% – ג'מאלה (Jamala) – זוכת אירוויזיון 2016
 • 15.70% – יוליה סאנינה (Yulia Sanina) – סולנית להקת דה הארדקיס (THE HARDKISS) אשר הגיעה למקום שני בקדם אירוויזיון 2016
 • 15.67% – טינה קארול (Tina Karol) – נציגת אוקראינה באירוויזיון 2006
 • 12.60% – דזידזיו (DZIDZIO) – זמר ומלחין
 • 9.20% – קטרינה פבלנקו (Kateryna Pavlenko) – נציגת אוקראינה באירוויזיון 2020 וב-2021 כחלק מלהקת גו איי (Go_A)
 • 6.09% – זלאטה אוגנביץ' – נציגת אוקראינה באירוויזיון 2013
 • 5.77% – ואלרי חרצ'ישין (Valery Kharchyshyn) – סולן להקת דרוחה ריקה (Druha Rika)
 • 1.85% – קוסטיאנטין טומילצ'נקו (Kostyantyn Tomilchenko) – מנהל אמנותי של תכניות הטלוויזיה האוקראינית "הזמר במסכה", "אקס פקטור" ו"אוקראינה גוט טאלנט"

שלושת השופטים שזכו במקום הראשון יתבקשו לחתום על הסכם עם רשת הטלוויזיה האוקראינית כדי לשמש שופטים בקדם אירוויזיון האוקראיני. במידה ושופט יסרב להצעה תפנה רשת הטלוויזיה למתמודד שהגיע למקום רביעי.

נזכיר שרשת הטלוויזיה האוקראינית בחרה לאפשר לקהל האוקראיני לבחור את השופטים ולהשפיע על זהותם עקב אי-שביעות רצונם של הצופים באוקראינה מתוצאות הצבעת השופטים במהלך ההצבעה באירוויזיון 2023, שלטענתם לא שיקפה את הטעם של הצופה הממוצע באוקראינה.
הגמר של וידביר 2023 יתקיים ב-17 בדצמבר בתחנת המטרו "Madian Nezalezhnosti" בקייב. הזוכה ייבחר לייצג את אוקראינה באירוויזיון 2023 בליברפול שבבריטניה באמצעות הצבעה משותפת של קהל ושופטים. רשימה ראשונית של מתמודדים שעשויים להתמודד בקדם אירוויזיון האוקראיני פורסמה ב- 27 באוקטובר, בין המתמודדים ניתן למצוא שמות מוכרים כמו: טבורצ'י (TVORCHI), קרוט (Krut), ג'רי הייל (Jerry Heil) וסוואה (Sowa) שהתמודדו בעבר בקדם אירוויזיון. בשבועות הקרובים תפורסם רשימת המתמודדים הסופית.

אוקראינה באירוויזיון 2022

להקת קאלוש אורקסטרה (Kalush Orchestra), שזכתה בקדם המקומי, ייצגה את אוקראינה עם שירה "Stefania" (בעברית: "סטפניה"). אוקראינה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הראשון בחצי הגמר הראשון עם 337 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הראשון עם 631 נקודות. זהו ניצחונה השלישי של אוקראינה באירוויזיון, 19 שנה בלבד אחרי שהצטרפה לתחרות. עם זאת, בעקבות המלחמה המתנהלת בשטח אוקראינה מאז פברואר, הוחלט שאירוויזיון 2023 ייערך בבריטניה.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-18 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2004 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת קאלוש אורקסטרה.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!