כפר האירוויזיון יוקם השנה בראש המזח, פייר הד (Pier Head) הממוקם במרכז העיר ליברפול בסמוך לנהר המרזי.
כפר האירוויזיון או היורו-ווילג' (EuroVillage) יוקם השנה בראש המזח, פייר הד (Pier Head) שנמצא במרכז העיר המארחת ליברפול, בסמוך לנהר המרזי אשר חוצה את העיר. כך אושר על ידי מועצת העיר ליברפול עם פרסום פרטי מכרז האבטחה המתייחס לאירוויזיון 2023. עוד נכתב כי הכפר יכיל במות, מוזיקה חיה והפתעות נוספות אשר יפורסמו בהמשך.

פייר הד מהווה את קו הרקיע של העיר ליברפול, הכולל את בניין ליבר המלכותי ובניין קונרד. מיקום זה שימש בעבר כנקודת המוצא של ספינות העוברות את האוקיינוס ליבשת אמריקה.

בנוסף, במסמך התייחסו לתאריכים המשוערים בהם כפר האירוויזיון יהיה פתוח לקהל הרחב. כפי שפורסם, התאריכים הם 5 במאי עד 13 במאי אך עלולה להיות תזוזה של יום או יומיים.

היורו-ווילג' הפך ברבות השנים לחלק בלתי נפרד מחוויית האירוויזיון. מידי שנה ממוקם כפר האירוויזיון בעיר המארחת של התחרות ומשלב בתוכו קונצרטים, הופעות של זמרי אירוויזיון, דוכנים למכירת מזכרות, מסעדות להנאת הציבור ועוד.

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בעיר ליברפול שבבריטניה ב- 9, 11 ו- 13 במאי בהשתתפותן של 37 מדינות. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!