קדם האירוויזיון הבלגי צפוי להתקיים בין 7-14 בינואר ובו יתמודדו 21 שירים שיבוצעו על ידי שבעה מתמודדים. כל הפרטים בכתבה.
התקשורת בבלגיה מדווחת כי בלגיה תבחר את נציגה לאירוויזיון 2023 ב-14 בינואר. לפי הדיווחים תהליך הבחירה, "Eurosong 2023" צפוי להתחיל ב-7 בינואר, כאשר שבעה אמנים יתמודדו בתחרות כשכל אחד מהם יציג שלושה שירים. סך הכל ישתתפו בתהליך 21 שירים. עבור כל מתמודד יבחר שיר אחד בלבד עימו ימשיך לגמר המקומי.

כאמור התחרות תחל ב- 7 בינואר ומידי יום תוקדש התכנית לאמן אחד בו הוא יציג את שלושת שיריו. הגמר ישודר בשידור חי ב- 14 בינוארמבריסל בהנחיית פיטר ואן דה ויר (Peter Van de Veire).

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
על פי העיתון הבלגי Het Laatste Nieuws, תהליך הבחירה יתקיים בבריסל ב-Palais 12 כאשר הזוכה ייקבע רק על ידי הצבעה טלפונית. חבר השופטים ייתן הערות אך לא יצביע כלל. העיתון משתף כי חמישה שמות מתוך האמנים הנבחרים חדשים בתעשייה וכי שניים נוספים הם אמנים מוכרים.

כעת השמועות מצביעות על הצמד דה סטארלינגס (The Starlings) כאחד המועמדים בקדם אירוויזיון. הצמד מורכב מטום דייס (Tom Dice) וקאטו (Kato). טום דייס יצג את בלגיה באירוויזיון 2010 עם השיר "Me and My Guitar" והחזיר את בלגיה לגמר האירוויזיון לראשונה מאז 2004.

קדם האירוויזיון הבלגי הוא אחד מקדמי האירוויזיון היחידים שנערכו בשנים האחרונות שבהם לא נעשה שימוש בחלון הגשות שירים פתוח כדי למצוא מועמדים לתחרות בקדם אלא נעשתה פנייה אישית של רשת הטלוויזיה הבלגית לאמנים מקומיים. נזכיר שהפעם האחרונה שבלגיה ערכה קדם אירוויזיון הייתה בשנת 2016. מאז נבחרו נציגי בלגיה לתחרות האירופית בבחירה פנימית.
בלגיה באירוויזיון 2022

הזמר ז'רמי מקיאסה (Jérémie Makiese) ייצג את בלגיה עם שירו "Miss You" (בעברית: "מתגעגע אלייך"). בלגיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השמיני בחצי הגמר השני עם 151 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-19 עם 64 נקודות.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-64 של בלגיה באירוויזיון. בלגיה הצטרפה לתחרות ב-1956 והייתה אחת משבע המדינות המייסדות. בלגיה הגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1986 לאחר שהזמרת סנדרה קים זכתה במקום הראשון עם השיר "J'aime la vie".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!