באוקראינה נפתחה הצבעה מקוונת לבחירת שלושת השופטים שישפטו בגמר הקדם אירוויזיון האוקראיני. בין המועמדים: זוכת אירוויזיון, נציגי אוקראינה בעבר, זמרים ומנהל אמנותי.

רשת הטלוויזיה האוקראינית, Suspilne, פתחה הצבעה מקוונת לבחירת השופטים שישפטו בגמר של קדם האירוויזיון האוקראיני. תשעה שופטים מועמדים להצבעת הקהל כשמתוכם יבחרו שלושה. ניתן להצביע בעזרת אפליקציית Diya עד השעה 10.00 (שעון ישראל) ב- 7 בנובמבר.

נזכיר שרשת הטלוויזיה האוקראינית בחרה לאפשר לקהל האוקראיני לבחור את השופטים ולהשפיע על זהותם עקב אי-שביעות רצונם של הצופים באוקראינה מתוצאות הצבעת השופטים במהלך ההצבעה באירוויזיון 2022, שלטענתם לא שיקפה את הטעם של הצופה הממוצע באוקראינה.
השופטים המועמדים:

 • ג'מאלה (Jamala) – זוכת אירוויזיון 2016
 • טינה קארול (Tina Karol) – נציגת אוקראינה באירוויזיון 2006
 • זלאטה אוגנביץ' – נציגת אוקראינה באירוויזיון 2013
 • קטרינה פבלנקו (Kateryna Pavlenko) – נציגת אוקראינה באירוויזיון 2020 וב-2021 כחלק מלהקת גו איי (Go_A)
 • יוליה סאנינה (Yulia Sanina) – סולנית להקת דה הארדקיס (THE HARDKISS) אשר הגיעה למקום שני בקדם אירוויזיון 2016
 • דזידזיו (DZIDZIO) – זמר ומלחין
 • קוסטיאנטין טומילצ'נקו (Kostyantyn Tomilchenko) – מנהל אמנותי של תכניות הטלוויזיה האוקראינית "הזמר במסכה", "אקס פקטור" ו"אוקראינה גוט טאלנט"
 • טארה טופוליה (Tara Topolya) – סולנית להקת אנטיטילה (Antytila)
 • ואלרי חרצ'ישין (Valery Kharchyshyn) – סולן להקת דרוחה ריקה (Druha Rika)

הגמר של וידביר 2023 יתקיים ב-17 בדצמבר בתחנת המטרו "Madian Nezalezhnosti" בקייב. הזוכה ייבחר לייצג את אוקראינה באירוויזיון 2023 בליברפול שבבריטניה באמצעות הצבעה משותפת של קהל ושופטים, כאשר השופטים עצמם ייבחרו גם הם על ידי הציבור הרחב. הצבעת הקהל תתבצע באמצעות האפליקציה "Diya", במטרה לקבל את מספר המצביעים האפשרי הגדול ביותר בהתבסס על השפעות הסכסוך האוקראיני-רוסי על רשת הסלולר במדינה.

קדם האירוויזיון האוקראיני צפוי להיות הקדם אירוויזיון הראשון לעונת אירוויזיון 2023.
אוקראינה באירוויזיון 2022

להקת קאלוש אורקסטרה (Kalush Orchestra), שזכתה בקדם המקומי, ייצגה את אוקראינה עם שירה "Stefania" (בעברית: "סטפניה"). אוקראינה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הראשון בחצי הגמר הראשון עם 337 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הראשון עם 631 נקודות. זהו ניצחונה השלישי של אוקראינה באירוויזיון, 19 שנה בלבד אחרי שהצטרפה לתחרות. עם זאת, בעקבות המלחמה המתנהלת בשטח אוקראינה מאז פברואר, הוחלט שאירוויזיון 2023 ייערך בבריטניה.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-18 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2004 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת קאלוש אורקסטרה.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!