התקשורת השוודית מדווחת על שמות נוספים אשר ככל הנראה ישתתפו בקדם האירוויזיון השוודי לשנת 2023. ביניהם ת'אוז שלקח חלק במלודיפסטיבלן גם בשנה שעברה וגם מרקוס ומרטינוס שנחשבים לשם חם בשוודיה ונורווגיה.
התקשורת בשוודיה מדווחת על  שמות נוספים – ת'אוז (Theoz), אמיל הנרון (Emil Henrohn) וגם מרקוס ומרטינוס (Marcus & Martinus). שמות אלה מתווספים לשלושה אמנים נוספים הצפויים לקחת חלק בקדם האירוויזיון השוודי ב-2023, והם: הצמד נורדמן (Nordman), ויקטוריה (Wiktoria), ולולו למוטה (Loulou LaMotte).  נדגיש כי לא מדובר בדיווח רשמי אך מידי שנה העיתון השוודי Aftonbladet מדווח על שמות המתמודדים עוד לפני ההכרזה הרשמית ולרוב הצדק עימו.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
ת'אוז:

זמר צעיר, בן 17, שמו האמיתי הוא תיאודור הארלדסון (Theodor Haraldsson). ת'אוז התחיל את דרכו בעולם התקשורת ב-2016 כאשר התחיל להעלות סרטוני וולוגים בערוץ היוטיוב שלו בו הוא משתף סרטונים עד היום. בשנה שעברה ת'אוז השתתף בקדם האירוויזיון עם שירו "Som du vill", העפיל לגמר וסיים במקום השביעי. לת'אוז יש כמעט שני מיליון עוקבים בטיקטוק, רבים מאמינים שגורם זה תרם להצלחתו במלודיפסטיבלן בשנה שעברה. 

מרקוס ומרטינוס:

מרקוס ומרטינוס עם צמד אחים תאומים נורווגי (בני 20). הם פרצו כאשר זכו במקום הראשון בגרסת הילדים לקדם אירוויזיון הנורווגי, "Melodi Grand Prix Junior", בשנת 2012 כשהיו בני 10 בלבד. לשניים הצלחה גדולה בנורווגיה והם היו בשיאם בשנים 2015-2016 כאשר שחררו את השירים "Elektrisk" ו- "Girls" שזכו להצלחה בנורווגיה ושוודיה. על פי הדיווחים קיבלו פנייה מרשת הטלוויזיה השוודית והנורווגית לגבי השתתפותם בקדם אירוויזיון לאורך שנים, אך פניות אלה נדחו עד כה. לאחרונה הופיעו באפטר פארטי של המלודיפסטיבלן לשנת 2022 ובנוסף ניצחו בגרסה השוודית לתכנית "הזמר במסכה". השניים מכוונים לפריצה בשוק המוזיקה השוודי שנחשב למפותח הרבה יותר משוק המוזיקה הנורווגי.

אמיל:

זמר ויוצר בן 25. התחיל את דרכו באפליקציית הטיקטוק בה פרץ בתחילת 2022. שירו, "Jag är mamma", שנכתב על ידי, הפך לוויראלי וצבר למעלה מארבעה מיליון צפיות. לפי השמועות אמיל תכנן לקחת חלק בקדם השוודי במשך תקופה ארוכה ועכשיו הוא מאושר שהוא עם קבלת ההזדמנות הזו. עבורו זה הגשמת חלום להשתתף במלודיפסטיבלן. אמיל הנרון נבחר לאדם הבולט ביותר באפליקציית הטיקטוק בשוודיה לשנת 2022.
נורדמן:

צמד מוזיקלי שוודי שנוסד ב-1993, המשלב מוזיקת פולק עם רוק ופופ. הצמד מורכב מהוקאן המלין (Håkan Hemlin) – כזמר וכסולן, ומאטס וסטר (Mats Wester), המנגן בניקלהרפה (Nyckelharpa) – כלי נגינה שוודי מסורתי, וכן משמש ככותב השירים הראשי. הצמד התפרק ב-1998 עקב בעיית הסמים של הסולן, אבל התאחדה ב-2004. הקאמבק קרה במלודיפסטיבלן 2005 עם השיר "Ödet var min väg" (בעברית: "הגורל היה בדרך שלי"). ב- 2008, הם התחרו פעם נוספת במלודיפסטיבלן עם השיר "I lågornas sken" (בעברית: "לאור הלהבות") וסיימו במקום השישי.

"לנורדמן יש שיר נהדר", אומר אחד המקורות של העיתון Aftonbladet. עוד מסר המקור כי שירם נכתב יחד עם יימי ינסון (Jimmy Jansson) – זמר ויוצר שוודי שאחראי ללהיטים רבים במדינתו, בין היתר לשירי מלודיפסטיבלן. במלודיפסטיבלן 2020 הוא קבע שיא חדש בכמות השירים המתחרים של מלחין בתחרות אחת – עם לא פחות משישה שירים. הוא אף השתתף בתחרות בעצמו בשנים 2001, 2005 ו-2007.

ויקטוריה:

ויקטוריה יוהנסון פרצה את דרכה במלודיפסטיבלן 2016 עם השיר "Save me" איתו הגיעה למקום הרביעי בגמר. לאחר מכן התחרתה פעמיים נוספות בתחרות, ב-2017 עם השיר "As I lay me down" וב-2019 עם "Not with me". בכל שלוש הפעמים היא עלתה ישירות לגמר. היא הייתה גם מגישת הניקוד השוודי באירוויזיון 2017.

לולו למוטה:

זמרת וכותבת שירים שגם לה קשר ישיר לתחרות המלודיפסטיבלן. ב-2013, למוטה השתתפה במלודיפסטיבלן יחד עם אוסקר סיה (Oscar Zia) ובהרנג מירי (Behrang Miri) עם שירם "Jalla Dansa Sawa". ב-2019 הייתה זמרת הליווי של יון לונדוויק (John Lundvik) יחד עם, בין היתר, אש היינס (Ash Haynes) ודינה יונס מאנה (Dinah Yonas Manna). שירם "Too Late For Love" זכה בתחרות, ייצג את שבדיה באירוויזיון 2019 והגיע למקום החמישי. למוטה, היינס ויונס מאנה חזרו למלודיפסטיבלן 2020 – הפעם כלהקה בשם "The Mamas". הן זכו בתחרות עם השיר "Move" אך לא התחרו באירוויזיון באותה שנה כיוון שבוטל בשל נגיף הקורונה. ב- 2021, הלהקה שבה לתחרות עם השיר "In The Middle" איתו הגיעה למקום השלישי.
קדם האירוויזיון השוודי, המלודיפסטיבלן (Melodifestivalen), ישמש כמידי שנה לבחירת הנציג לאירוויזיון 2023. רשת הטלוויזיה השוודית כבר חשפה כי מנחי קדם האירוויזיון יהיו פארה עבאדי (Farah Abadi) ויספר רונדהאל (Jesper Rönndahl). בסך הכל מתחרים במלודיפסטיבלן 28 שירים. חבר השופטים יבחר 14 שירים מכלל השירים שהוגשו, ואילו 14 השירים הנוספים יבחרו על ידי רשת הטלוויזיה השוודית במהלך הסתיו מתוך צוות יוצרים שקיבל הזמנה אישית לכתוב לתחרות. מאוחר יותר, יוכרזו השירים והאמנים המשתתפים בקדם השוודי. בשנה שעברה רשת הטלוויזיה חשפה את המתמודדים החל ב- 1 בדצמבר.

התחרות תכלול 6 מופעים (4 מקצים, חצי גמר – שנקרא בעבר "הזדמנות שנייה", וגמר). מנחי התחרות יהיו פארה עבאדי (Farah Abadi) ויספר רונדהאל (Jesper Rönndahl).

מועדי התחרות:

– מקצה ראשון – 4 בפברואר 2023
– מקצה שני – 11 בפברואר 2023
– מקצה שלישי – 18 בפברואר 2023
– מקצה רביעי – 25 בפברואר 2023
– חצי גמר (גלגל הצלה) – 4 במרץ 2023
– גמר – 11 במרץ 2023
שוודיה באירוויזיון 2022

קורנליה ג'ייקובס (Cornelia Jakobs), אשר זכתה במלודיפסטיבלן 2022, יצגה את שוודיה עם שירה "Hold Me Closer" (בעברית: "החזק אותי קרוב יותר"). שוודיה עלתה לגמר לאחר שניצחה בחצי הגמר השני עם 396 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הרביעי עם 438 נקודות.

מדובר בהישג הכי טוב של שוודיה מאז הניצחון באירוויזיון 2015 והפעם ה-26 בכל שנות השתתפותה שבה מסיימת המדינה בטופ חמש. בנוסף, שוודיה היא המדינה הראשונה לנצח בפעם הרביעית באחד מחצאי הגמר, שיא שהיה שמור עד היום לשוודיה ולרוסיה שניצחו שלוש פעמים בחצאי הגמר. כאמור, שוודיה שברה את השיא של עצמה.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה- 62 של שוודיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנים: 1974, 1984, 1991, 1999, 2012 ו- 2015. הזכייה השוודית האחרונה התרחשה בשנת 2015 עם השיר "Heroes" בביצוע של מונס זלמרלוב (Måns Zelmerlöw).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!