בצ'כיה הודיעו על שינויים בפורמט הקדם אירוויזיון, ובמקביל נפתח חלון הגשת השירים עבור התחרות המקומית. כל הפרטים בכתבה.
רשת הטלוויזיה החלה בחיפושים אחר הנציג הצ'כי לאירוויזיון 2023. אמנם צ'כיה הצליחה להשתבץ בגמר אירוויזיון 2022 אך הצ'כים שואפים לתוצאה טובה יותר ולכן החליטו ברשת הטלוויזיה המקומית על מספר שינויים בקדם אירוויזיון. בניגוד לשנים קודמות, רק שלושה מתמודדים יעלו לשלב הגמר של התחרות לעומת שבעה מתמודדים בשנים האחרונות. השיר הזוכה יבחר על ידי הקהל הצ'כי, קהל החובבים הבינלאומי וצוות שופטים מיוחד.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
במקביל, הבוקר פתחה רשת הטלוויזיה הצ'כית (Česká televize) את חלון הגשת השירים לקדם אירוויזיון. חלון זה צפוי להיסגר ב- 8 בדצמבר.

בין חוקי התחרות הכללים הבאים:

  • ניתן לשלוח שיר ברמת דמו. בשלב זה אין צורך לשלוח גרסה סופית לשיר.
  • כל אמן רשאי לשלוח יותר משיר אחד לתחרות.
  • הזמר העיקרא חייב להיות בעל אזרחות צ'כית. במקרה של דואט, לפחות אחד מהזמרים חייב לעמוד בתנאי זה.

את השירים ניתן לשלוח בקישור הבא.
צ'כיה באירוויזיון 2022

"Lights Off" (בעברית: "כיבוי אורות") הוא שם השיר שבוצע ע"י להקת ווי אר דומי (We Are Domi), אשר ייצגו את  צ'כיה בגמר האירוויזיון. השיר נכתב ע"י חברי הלהקה ביחד עם אביגיל פרנסס ג'ונס (Abigail Frances Jones) ואינר קבאלוי אריקסן (Einar Kvaløy Eriksen). זהו שירם הראשון של היוצרים באירוויזיון והוא מבוצע כולו בשפה האנגלית. שירם הגיע למקום 22 בגמר התחרות.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה- 11 של צ'כיה באירוויזיון אשר השתתפה לראשונה בתחרות בשנת 2007. המיקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום השישי בגמר האירוויזיון אשר הושג על ידי השיר "Lie To me" שבוצע על ידי מיקולאש יוזף (Mikoláš Josef).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!