האם בחירתו של בנימין נתניהו לראשות הממשלה עשויה להוביל לסגירתו של תאגיד השידור הציבורי ופרישתה של ישראל מהאירוויזיון? החשש בהחלט קיים. כל הפרטים בכתבה!
תוצאות הבחירות בישראל מסתמנות כעובדה מוגמרת כאשר בנימין נתניהו, יו"ר הליכוד, נבחר לראשות הממשלה ששותפיה הקואליציוניים יהיו מפלגות הציונות הדתית, ש"ס ויהדות התורה. בחירה זו עשויה להשפיע על תחומים מהותיים רבים בחיינו. אך אחד הדברים (יש שיגידו הפחות משמעותיים) שעליהם בחירה זו עשויה להשפיע הוא על תאגיד השידור הציבורי ועל השתתפותה העתידית של ישראל באירוויזיון 2024 והילך.

ב- 12 באפריל 2021, רק לפני שנה וחצי, הגיש ח"כ שלמה קרעי מטעם הליכוד הגיש הצעת חוק להפרטת תאגיד השידור הציבורי וגל"צ. כבר אז אמר הח"כ קרעי: "הצעות החוק הראשונות שהגשתי בכנסת הזו, הן הצעות שתסייענה לכל אחד ואחת מאיתנו, בעיקר בפתיחת השוק לתחרות במגוון תחומים, בניהם: הצעת חוק להפרטת תאגיד השידור והצעת חוק להפרטת גלי צה"ל". נזכיר שבשל הקונסטלציה הפוליטית בישראל הצעת חוק זו לא קודמה.
גם בנימין נתניהו התנגד להקמת תאגיד השידור הציבורי ב- 2017. "מצטער על הקמת התאגיד, זה חמק לי בצוק איתן" אמר אז נתניהו שהתנגד לעצמאותה של חטיבת החדשות. מירי רגב אף התבטאה בחומרה כשאמרה: "מה שווה התאגיד אם אנחנו לא שולטים בו?".

בפעמים הקודמות מפלגות מרכז כמו "כולנו" או "כחול לבן" מנעו מהליכוד לקדם את תהליך סגירתו של התאגיד, אך בהנחה שנתניהו יקים ממשלה עם מפלגות גוש הימין בלבד ישנו חשש אמיתי לעתידו של תאגיד השידור הציבורי.
נדגיש שהפרטתו או סגירתו של תאגיד השידור הציבורי ואפילו סגירת חטיבת החדשות עשויה להביא להשעייתה של ישראל מאיגוד השידור האירופי, אותו איגוד שאמון על הפקת תחרות האירוויזיון, ובכך לגרום לפרישתה של ישראל מתחרות האירוויזיון. על פי תקנון האיגוד השידור האירופי, רשת טלוויזיה ציבורית ללא חטיבת חדשות עצמאית אינה יכולה להיות חברה באיגוד.

במידה וישראל תפרוש מהתחרות היא עשויה להצטרף למדינות שמרניות אשר התמודדו בעבר בתחרות אך כעת אינן מוצאות בו את עתידן. מדובר במדינות כמו טורקיה, הונגריה, רוסיה ובלרוס.

 

מה דעתכם עשוי לקרות? הכנסו לאינסטגרם וכתבו בתגובות מה דעתכם!
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!