רשת הטלוויזיה הקרואטית חשפה כי מתוכננים שינויים בפורמט קדם האירוויזיון "Dora 2023". כל הפרטים בכתבה.
בראיון לתוכנית "Music Pub Zlatka Turkalja" בערוץ הטלוויזיה הקרואטי HR2, הצהיר טומיסלאב שטנגל (Tomislav Stengl), ראש המשלחת הקרואטית, כי מתוכננים שינויים בפורמט קדם האירוויזיון הקרואטי, "Dora", ששימש את המדינה הבלקנית לסירוגין החל מ-1993.

השינוי המתוכנן הראשון הוא להוציא את השירים לאור מוקדם יותר מבשנים קודמות, בהן לרוב נחשפו השירים בהופעה עצמה כשלפניה יצאו תקצירים בלבד. בנוסף, יחויבו האמנים להפיק קליפ לשיר, או סרטון עם מילותיו. שינוי נוסף בפורמט הוא הוספה של שני חצאי גמר ל- Dora 2023.  שטנגל הסביר כי "הכוונה היא לערוך ערבים נוספים ולקבל יותר שירים לקדם, מקסימום עשרים ושמונה. לכן, נערוך שני חצאי גמר וגמר".

שטנגל חשף גם כי רשת הטלוויזיה הקרואטית מעודדת באופן פעיל אמנים רבים להגיש שיר לקדם האירוויזיון: "ב-HRT, אנחנו מעודדים כמה שיותר אנשים לעמוד עמנו בקשר. שוחחנו עם איגוד הפזמונאים הקרואטי, איגוד המוזיקה הקרואטי ומוציאים לאור על מנת לעודד את הזמרים והפזמונאים להגיש כמה שיותר שירים לקדם האירוויזיון. אנחנו מעוניינים לתת פרסים כספיים. מי שינצח יקבל את כל השקעותיו בהופעה ב-Dora בחזרה".

HRT מתכננת להציג את שירי Dora 2023 לציבור בתוכניות טלוויזיה מיוחדות: "הרעיון שלנו הוא להציג את הסרטונים האלה בתוכניות טלוויזיה שיהיו מוקדשות ל-Dora בלבד. דבר נוסף הוא פשוט יידוע הקהל. באירוויזיון הקהל מכיר את כל השירים למשך חודשיים וחצי, מאזין להם ללא הפסקה, והאירוויזיון הוא הצלחה. הדבר יכול לעבוד גם ב-Dora. זה תמיד מעניין לראות איך קבוצות של פזמונאים יעבדו את השיר שלהם למופע על במה גדול, אז אנחנו מקווים שזה יכול לעבוד גם ב-Dora. אנחנו מקווים שכל השינויים יובילו אותנו לעלייה לגמר השנה".

גמר "Dora 2023" יתקיים בעיר אופטיה במהלך פברואר 2023. חלון שליחת השירים לקדם פתוח עד ה-20 בנובמבר 2022.
צוות שופטים מקצועי יבחר מתוך כל השירים אשר יוגשו את השירים שיתמודדו בחצאי הגמר, אליהם יצטרפו עוד ארבעה שירים ברשימת גיבוי למקרה שאחד השירים לא יכול להתחרות מכל סיבה שהיא. בתקנון התחרות המקומית ניתן למצוא את הכללים הבאים:

 • חל איסור מוחלט על השירים המתמודדים להתפרסם או להתבצע בפומבי לפני התחרות.
 • כותב המילים מחוייב לתת אישור למלחין לעשות שימוש במילותיו.
 • המבצעים חייבים להיות בני 16 לפחות בעת הגשת הבקשה.
 • מבצעים מתחת לגיל 18 חייבים לספק הצהרה בכתב מנציגם המשפטי על מנת להשתתף.
 • המבצעים חייבים להיות אזרחים קרואטים.
 • על השירים לא להיות ארוכים מ-3 דקות.
 • ניתן לבצע שירים בקרואטית או בכל שפה אירופאית אחרת.
 • יש להגיש את השירים דרך האתר הרשמי של HRT.
קרואטיה באירוויזיון 2022

מיה דימשיץ' (Mia Dimšić), אשר זכתה בקדם האירוויזיון המקומי "Dora 2022" ייצגה את קרואטיה עם שירה "Guilty Pleasure" (בעברית: "אשמה בהנאה"). מיה לא הצליחה להעפיל לגמר התחרות כאשר קיבלה 75 נקודות בחצי הגמר הראשון.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-28 של קרואטיה באירוויזיון. קרואטיה הצטרפה לתחרות ב-1993 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1996 ובאירוויזיון 1999 לאחר שסיימה פעמיים במקום הרביעי.

מקור: Eurovoix.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!