משמיעים את המציאות הקשה: להקת קלוש אורקסטרה ולהקת דה ראסמוס, שתיהן התמודדו באירוויזיון 2022, בשיתוף פעולה מיוחד המספר על המלחמה בין רוסיה לאוקראינה.

להקת קלוש אורקסטרה (Kalush Orchestra), מנצחי אירוויזיון 2022, והלהקה הפינית דה ראסמוס (The Rasmus) שהתמודדה בתחרות האחרונה, הוציאו שיתוף פעולה מיוחד לאחר האירוויזיון. לשיר קוראים "In The Shadows of Ukraine" ("בצללים של אוקראינה") והוא מתאר את ההרגשות של המעורבים במלחמה והאנשים שחיים בצילה.

השיר החדש הוא עיבוד מחודש ללהיט "In the Shadows" של דה ראסמוס ששוחרר בשנת 2003 כחלק מהאלבום החמישי "Dead Letters". הוא נחשב לאחד השירים המפורסמים ביותר של הלהקה ואיתו הם ממשיכים להופיע בקביעות עד היום.
הקשר בין שתי הלהקות נוצר בזכות האירוויזיון בו השתתפו, אירוויזיון 2022. אירוויזיון היא תחרות שיוצרת גשרים בין אומות ותרבויות לאורך כל השנה. שתי הלהקות התאגדו בטורינו, וביצעו את השירים "Stefania" ו-"In The Shadows".

המסר של השיר המקורי הוא להתגבר על המצב ולא לוותר בשדה הקרב. "הם אומרים שאני חייב ללמוד להרוג לפני שאוכל להרגיש בטוח. אבל אני, אני מעדיף להתאבד מאשר להפוך לשפחה שלהם", "לפעמים אני מרגיש שאני צריך ללכת לשחק עם הרעם. איכשהו אני פשוט לא רוצה להישאר ולחכות לפלא". כעת המסר מקבל משמעות רלוונטית בעקבות המצב הנוכחי.

בקליפ ניתן לראות את שתי הלהקות, חיילים ואנשים בתלבושות אוקראיניות מסורתיות. המצלמה עוברת במהירות בין האובייקטים ובתוך מסדרונות וכן נוצרת תחושת לחץ ופחד איתה אוקראינה מתמודדת מידי יום.

 

בגרסה המחודשת, הלהקה האוקראינית מביאה שינוי משמעותי, ביחד עם סגנון הרוק של דה ראסמוס נוצר שילוב מדהים של רוק ומוזיקת ​​עם מסורתית בעזרת הטלנקה (חליל עץ) וסופילקה (חליל אוקראיני מסורתי). בשיר נכלל גם חלק של ראפ וחלק עממי אוקראיני. המילים האוקראיניות מדברות על כאב לבה של אמא ועל כך שהגיע הזמן של אוקראינה לקום שוב עם השמש.

להקת קלוש אורקסטרה כתבה בחשבון האינסטגרם שלה: "המשימה שלנו היא ליידע כמה שיותר אנשים על המלחמה הזו ועל האומץ של העם האוקראיני. לכן, החלטנו לצלם סרטון לשיר הזה כדי שאנשים יוכלו לשמוע ולראות את כל מה שאנחנו רוצים להעביר לעולם עם היצירה החדשה הזו".

 

אוקראינה באירוויזיון 2022

להקת קאלוש אורקסטרה (Kalush Orchestra), שזכתה בקדם המקומי, ייצגה את אוקראינה עם שירה "Stefania" (בעברית: "סטפניה"). אוקראינה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הראשון בחצי הגמר הראשון עם 337 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הראשון עם 631 נקודות. זהו ניצחונה השלישי של אוקראינה באירוויזיון, 19 שנה בלבד אחרי שהצטרפה לתחרות. עם זאת, בעקבות המלחמה המתנהלת בשטח אוקראינה מאז פברואר, הוחלט שאירוויזיון 2023 ייערך בבריטניה.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-18 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2004 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת קאלוש אורקסטרה.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!