מי הם המנחים של קדם האירוויזיון "Una voce per San Marino 2023"? מי הזמר שיתארח בתחרות? ומיהו איש הטלוויזיה הישראלי שיהיה מעורב בתחרות? כל הפרטים בכתבה.
ביום שני האחרון נחשפו 91 האמנים הראשונים שייקחו חלק בקדם האירוויזיון "Una Voce Per San Marino" ("קול לסן מרינו"), וכעת נחשפים פרטים נוספים. שני משתתפי אירוויזיון מטעם סן מרינו בעבר יהוו חלק מקדם האירוויזיון. במסיבת עיתונאים ברומא, הוכרז כי אקילה לאורו (Achille Lauro) יופיע כאורח בקדם האירוויזיון לשנת 2023, לאחר שזכה במהדורת התחרות ב-2022 וייצג את המדינה באירוויזיון.

מסיבת העיתונאים אישרה גם שהזמרת סנהיט (Senhit) שייצגה את סן מרינו באירוויזיון 2011 ו-2021 (והייתה אמורה לייצג את המדינה גם באירוויזיון 2020 שבוטל) תנחה שוב את התחרות לצד איש הטלוויזיה הישראלי-איטלקי ג'ונתן קשאניאן. הצמד הנחה את המהדורה הראשונה של "Una voce per San Marino" שהתקיימה בשנה שעברה.

ג'ונתן, הוא למעשה יהונתן קשניאן, בן 41, נולד ברמת גן ובן להורים יהודים ממוצא אירני-אוזבקי. הוא היגר למילנו בגיל 3, ב- 2004 התמודד ב"אח הגדול" איטליה וזכה במקום הראשון. בהמשך הפך לאיש טלוויזיה ושחקן מוכר באיטליה.

המנהל הכללי של רשת הטלוויזיה הסן מרינזית San Marino RTV הגיב:

"כמו כל דבר חדש, אנחנו צריכים לגדול ונעשה זאת, שנה אחר שנה. נצטרך להיות ברי מזל וגם טובים, כדי למצוא כישרון חדש ואמיתי להביא לליברפול, ביתם של הביטלס".
איך יעבוד תהליך הבחירה בנציג סן מרינו?

שלב הליהוק יתקיים בין ה- 28 באוקטובר 2022 ל- 27 בינואר 2023. בשלב זה, חבר השופטים יבחרו כ- 60 אמנים או יותר שימשיכו לשלב הבא. לאחר הליהוק, יתקיימו בפברואר חמישה חצאי גמר: ארבעה מופעי חצי גמר, מתוכם מופע אחד לאמנים מסן מרינו. המופע החמישי במסגרת חצי הגמר יהיה סיבוב "גלגל הצלה". מתוך המתמודדים בחצאי הגמר יבחרו 20 אמנים על ידי חבר השופטים להתמודד בגמר.

הגמר יתקיים ב- 25 בפברואר, במרכז לאומנויות הבמה ׳Teatro Nuovo׳ בדוגאנה. הזוכה יבחר על ידי חבר שופטים בן חמישה אנשים, שני שופטים שיבחרו על ידי תאגיד השידור הציבורי של סן מרינו (RTV), שופט שיבחר על ידי מזכירות המדינה (Segreteria di Stato) ושניים על ידי חברת ההפקה של הקדם.

בניגוד לשנה שעברה, אמנים מוכרים לא יעפילו ישירות לגמר באופן אוטומטי, אומנים מבוססים ומוכרים עשויים להעפיל ישירות לשלב חצי הגמר בלי להשתתף בסבב הליהוק.

הגשת מועמדות להשתתפות במיוני הקדם אירוויזיון פתוחה עד המועד הסופי ב- 23 בינואר. ההשתתפות כרוכה בתשלום:
הגשת מועמדות עד ה- 29 בספטמבר יעלו כ- 100 אירו
הגשת מועמדות בין ה- 1 באוקטובר ל- 20 בינואר יעלו כ- 120 אירו
הגשת מועמדות עבור אמנים מסן מרינו יעלו כ- 50 אירו לפני ה- 3 בדצמבר.
סן מרינו באירוויזיון 2022

הזמר האיטלקי אקילה לאורו (Achille Lauro), שזכה בקדם האירוויזיון המקומי, יצג את סן מרינו עם שירו "Stripper" (בעברית: "חשפן"). סן מרינו לא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום ה-14 בחצי הגמר השני עם 50 נקודות. זאת הפעם הראשונה מאז אירוויזיון 2018 שסן מרינו לא מצליחה לעלות לגמר הגדול, לאחר שעלתה לגמר התחרות שנתיים ברציפות.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-13 של סן מרינו באירוויזיון. סן מרינו הצטרפה לתחרות ב-2008 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2019 לאחר שהזמר סרהאט סיים במקום ה-19 עם השיר "Say Na Na Na".

מקור: SMRTV
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!