רשת הטלוויזיה הסלובנית הודיעה שהנציג והשיר לאירוויזיון 2023 יבחר באמצעות קדם האירוויזיון "EMA".
ואניו ורדיין (Vanjo Vardjan), העורך הראשי של תכניות הבידור של רשת הטלוויזיה הסלובנית, מאשר כי רשת הטלוויזיה RTVSLO תשתמש בקדם האירוויזיון המוכר בשם "EMA" כתהליך בחירת הנציג והשיר בתחרות הקרובה שתתקיים בליברפול.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בראיון לאתר החדשות Novice Svet 24, ענה על הביקורת מטעם יועצי התאגיד על המשך השתתפותה של סלובניה בתחרות. על פי דבריו, תחרות האירוויזיון אינה רק תוכנית בידור נהדרת של RTVSLO, אלא גם תצוגת תכלית של תעשיית המוזיקה הסלובנית. כמו כן, השווה את האירוויזיון לאליפות אירופה בכדורגל וגביע העולם בכדורגל, מבחינת החשיפה שלה זוכה המדינה.

בראיון עימו, חשף כי עלות ההשתתפות של סלובניה באירוויזיון 2022 הייתה כ-208 אלף אירו, כאשר 89 אלף אירו הושקעו בתחרות הקדם "EMA" ו-119 אלף אירו הושקעו בתחרות עצמה. מבחינת נתוני הצפייה, בתחרות הקדם צפו 242 אלף איש. בסך כל התחרות צפו 239 אלף איש. נתוני צפייה אלו נחשבים כגבוהים מהרגיל בהשוואה לשידורים אחרים.

כאשר נשאל על ההיתכנות לארח את התחרות בסלובניה במידה והמדינה תזכה, הציע את Stozice Arena שהוא האצטדיון המקורה הגדול ביותר במדינה, אשר מסוגל להכיל 12,480 איש.
סלובניה באירוויזיון 2022

להקת LPS, אשר זכתה בקדם האירוויזיון המקומי ייצגה את סלובניה באירוויזיון 2022 עם שירה "Disko" (בעברית: "דיסקו"). LPS לא הצליחו להעפיל לגמר התחרות, והגיעו למקום האחרון (מקום 40) עם 15 נקודות בלבד מתוכם 8 נקודות שהוענקו מהשכנה קרואטיה.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-28 של סלובניה באירוויזיון. סלובניה הצטרפה לתחרות ב-1993 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1995 ובאירוויזיון 2001 לאחר שסיימה פעמיים במקום השביעי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!