רשת הטלוויזיה האוקראינית הודיעה ש-384 שירים הוגשו לקדם האירוויזיון המקומי "Vidbir 2023", שיערך ב-17 בדצמבר.

299 אמנים הגישו לרשת הטלוויזיה האוקראינית 384 שירים עבור קדם האירוויזיון המסורתי "וידביר 2023" (Vidbir 2023), מדובר בשילוב של זמרים המתגוררים באוקראינה ומחוצה לה. וועדת שופטים תבחר את השירים אשר יתמודדו בגמר התחרות. השירים הנבחרים יוכרזו עד סוף החודש (אוקטובר).

המפיק המוזיקלי של הקדם, דמיטרו שורוב (Dmytro Shurov) הגיב:

"עוד בוקר חרד ברחבי הארץ, טילים, מל"טים, חילופי שבויים, מפגשי מתנדבים, קונצרטים במקלטים, גבורה ובגידות, אופוריה וסבל – באוקראינה כזו, הבחירה הזו לאירוויזיון 2023 שתתקיים בליברפול במקום בקייב, לבוב, אודסה או דניפרו. מוזיקאים רבים מוצפים רגשית, רבים נמצאים בחו"ל, חלק מתנדבים, חלקם נלחמים. ולמרות הכל – יש לנו יותר מ-300 שירים שהוגשו. רבים מהם נמצאים בגרסת סקיצה, רבים מהם אלו זעקתם של אנשים שאפילו לא מתכננים להיות אמנים. סיפורים על החיים במקלטים, הגירה, ריקנות מאובדן קרובים, אמונה בכוחות המזוינים שלנו. זו דוגמה חיה ליחס של עמנו כלפי התקווה. תודה לכולם על ההגשות".
מתוך כל השירים שהוגשו לקדם, עשרה בלבד יעלו לגמר ויתחרו על הזכות לייצג את אוקראינה בגמר האירוויזיון בבריטניה. על השירים המתמודדים אסור להתפרסם בשום פלטפורמה על למועד התחרות. אורך השירים האפשרי הוא עד 3 דקות. השירים יכולים להתבצע בכל שפה פרט לשפה הרוסית.

הגמר של וידביר 2023 יתקיים ב-17 בדצמבר בתחנת המטרו "Madian Nezalezhnosti" בקייב. הזוכה ייבחר לייצג את אוקראינה באירוויזיון 2023 בליברפול שבבריטניה באמצעות הצבעה משותפת של קהל ושופטים, כאשר השופטים עצמם ייבחרו גם הם על ידי הציבור הרחב. הצבעת הקהל תתבצע באמצעות האפליקציה "Diia", במטרה לקבל את מספר המצביעים האפשרי הגדול ביותר בהתבסס על השפעות הסכסוך האוקראיני-רוסי על רשת הסלולר במדינה.

קדם האירוויזיון האוקראיני צפוי להיות הקדם אירוויזיון הראשון לעונת אירוויזיון 2023.
אוקראינה באירוויזיון 2022

להקת קאלוש אורקסטרה (Kalush Orchestra), שזכתה בקדם המקומי, ייצגה את אוקראינה עם שירה "Stefania" (בעברית: "סטפניה"). אוקראינה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הראשון בחצי הגמר הראשון עם 337 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הראשון עם 631 נקודות. זהו ניצחונה השלישי של אוקראינה באירוויזיון, 19 שנה בלבד אחרי שהצטרפה לתחרות. עם זאת, בעקבות המלחמה המתנהלת בשטח אוקראינה מאז פברואר, הוחלט שאירוויזיון 2023 ייערך בבריטניה.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-18 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2004 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת קאלוש אורקסטרה.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!