רשת הטלוויזיה הסרבית החליטה להשמיט את הדגל האוקראיני מתוך הלוגו הרשמי של אירוויזיון 2023 בכל חשבונותיה הרשמיים. מה הסיבות לכך והאם איגוד השידור האירופי ינקוט צעדים נגד סרביה?
בימים האחרונים עדכנה רשת הטלוויזיה של סרביה (RTS) את הלוגו של אירוויזיון 2023 בכל החשבונות הרשמיים שלה ברשתות החברתיות. אך חדי העין הבחינו שבסרביה החליטו להשמיט את דגל אוקראינה מתוך הלוגו.

כזכור, במקביל להכרזתה של ליברפול כעיר המארחת, פרסם איגוד השידור האירופי את הלוגו הרשמי של אירוויזיון 2023 המכיל את דגל אוקראינה בתוך הלב. למרות שהתחרות תערך בבריטניה הוחלט להציב את דגל אוקראינה אשר זכתה בתחרות האחרונה ונמנע ממנה לארח את התחרות. התחרות תופק בשיתוף פעולה ייחודי בין רשת הטלוויזיה הבריטית (BBC), איגוד השידור האירופי (EBU) ורשת הטלוויזיה האוקראינית (UA:PBC) אשר זכתה בתחרות בשנה שעברה.

הבחירה של סרביה שלא להציג את דגל אוקראינה כחלק מהלוגו הרשמי המוצג בחשבונותיה עורר שערורייה לא קטנה. ככל הנראה, הסיבה העיקרית לכך נובעת מהגישה הפרו-רוסית של העם הסרבי וממשלת סרביה. נזכיר שרוסיה היא בין המדינות הבודדות שלא מכירות בעצמאותה של קוסובו. בנוסף, סרביה היא בין המדינות היחידות באירופה שסירבו להצטרף לעיצומים הכלכליים על רוסיה.
נדגיש שסרביה היא המדינה שהעניקה את הניקוד הנמוך ביותר לשיר האוקראיני אשר זכה באירוויזיון 2022 – "Stefania". סרביה העניקה 7 נקודות בלבד לאוקראינה שניתנו כולן על ידי קהל הצופים הסרבי. צוות השופטים הסרבי לא העניק נקודות לשיר האוקראיני.

בעידן בו תחרות האירוויזיון הופכת לפוליטית יותר ויותר פעולות כאלה עשויות להפוך לשכיחות יותר ויותר. בנוסף, בחירה בשיר על סמך תמיכה פוליטית ולא על סמך טעם מוזיקלי עשויה להביא לפגיעה אנושה בתחרות. בימים הקרובים נבחן האם איגוד השידור האירופי יגיב לשערורייה זו או שמא יחליט שלא להתייחס להשמטת הדגל האוקראיני מהלוגו הרשמי של אירוויזיון 2023.

לעמוד הטוויטר הרשמי של סרביה – לחצו כאן

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בעיר ליברפול שבבריטניה ב- 9, 11 ו- 13 במאי. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!