החודש תפורסם רשימת המתמודדים ב- “Benidorm fest 2023” קדם האירוויזיון הספרדי. הרשימה תכלול כ- 16 אמנים. התחרות תחל בסוף חודש ינואר.

בעקבות ההצלחה הגדולה באירוויזיון האחרון באיטליה שבו סיימה ספרד במקום השלישי, יוצרים רבים שלחו שירים לרשת הטלוויזיה הספרדית (RTVE) עבור אירוויזיון 2023. מספר השירים שנשלחו לרשת הטלוויזיה הספרדית עבור השתתפות בקדם האירוויזיון הספרדי עומד על 876. מדובר בכמות רבה של שירים, אך באופן תמוה נמוכה מכמות השירים שנשלחו בשנה שעברה.

צוות נציגים מרשת הטלוויזיה הספרדית יאזין לכל השירים ויבחר את 16 השירים הטובים ביותר אשר יופיעו על בימת הפסטיבל. רשימת המתמודדים תפורסם החודש (אוקטובר). מכירת הכרטיסים לפסטיבל תחל ב- 1 בנובמבר, אחרי חשיפת מתמודדי הפסטיבל.

שיטת ההצבעה נשארה זהה לשיטה בשנה שעברה: בשני חצאי הגמר ובגמר התוצאות יוכרעו על ידי צוות שופטים המונים כ- 50% אחוז מכלל ההצבעה, 25% מדגם מייצג ו-25% מהקהל הרחב.

פסטיבל בנידורם ייערך בין סוף ינואר לתחילת פברואר, כאשר חצי הגמר הראשון ייערך ב-31 בינואר, חצי הגמר השני ב-2 בפברואר והגמר הגדול ב-4 בפברואר. כזכור, להבדיל מהשנה שעברה, 16 שירים ייקחו חלק בתחרות במקום 14, כך שבכל משדר ייקחו חלק שמונה שירים במקום שבעה.
ספרד באירוויזיון 2022

הזמרת צ'אנל (Chanel) זכתה בקדם אירוויזיון הספרדי "בנידורם פסט" וייצגה את ספרד עם שירה "SloMo" (בעברית: "הילוך איטי"). ספרד הגיעה בגמר למקום השלישי עם 459 נקודות, הישגה הטוב ביותר של ספרד מאז אירוויזיון 1995. בנוסף, נכנסת ספרד לראשונה לעשרת המקומות הראשונים מאז אירוויזיון 2014. ספרד קיבלה מ- 8 צוותי שיפוט את המקום הראשון (סן מרינו, מקדוניה הצפונית, מלטה, פורטוגל, ארמניה, אירלנד, שוודיה ואוסטרליה) וביוון היא הייתה ראשונה בקהל. מלבד איטליה כל יתר המדינות ניקדו את ספרד בקהל (בניגוד לשנה שעברה שאף מדינה לא ניקדה את ספרד בקהל).

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה- 62 של ספרד באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנת 1968 ו- 1969. 
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!