רשת הטלוויזיה הציבורית של בוסניה והרצגובינה אישרה כי לא תשתתף באירוויזיון 2023 בעקבות גירעון כלכלי עצום וסכנת סגירה של רשות הטלוויזיה.
רשת הטלוויזיה הציבורית של בוסניה והרצגובינה, BHRT, אישרה כי לא תחזור להשתתף בתחרות האירוויזיון הקרובה. BHRT היא חברה מלאה באיגוד השידור האירופי, אך רשת הטלוויזיה נמצאת בחובות גדולים ל-EBU מזה תקופה ארוכה ולכן אינה יכולה לקחת חלק בתחרות האירוויזיון או בכל פעילות אחרות של איגוד השידור האירופי. 

במרץ 2022 דיווחנו שרשת הטלוויזיה הבוסנית שואפת לחזור לאירוויזיון בשנים הקרובות אך הגירעון הכספי מונע ממנה לעשות זאת. ערוץ הטלוויזיה הבוסני BHRT ממומן באמצעות אגרת רישיון, דבר שלא מאפשר כיום הכנסות שיצמצמו את החוב הקיים. ב-2018 טענה רשת הטלוויזיה הבוסנית שייקח להם שנתיים לפרוע את החוב אך כעבור ארבע שנים המצב נותר כמו שהיה. בחודש מרץ נחסמו חשבונות הבנק העסקיים של רשת הטלוויזיה הבוסנית. הנהלת רשת הטלוויזיה הגישה פנייה דחופה לממשלת בוסניה ולבעלי העניין הקשורים אליה במטרה לקבל סיוע ובעצם להציל את ערוץ הטלוויזיה מסגירה מוחלטת. חסימת חשבונות הבנק של רשת הטלוויזיה נובעת מנובעת מהגירעון הציבורי העצום שנוצר ועומד כעל למעלה מ-32 מיליון אירו (נכון לסוף שנת 2021).
בוסניה והרצגובינה הצטרפה לתחרות האירוויזיון ב- 1993 לאחר פירוקה של יוגוסלביה והשתתפה בכל התחרויות פרט לאירוויזיון 1998 ואירוויזיון 2000. בוסניה רשמה הצלחה גדולה בתחרות בכך שהצליחה להתברג מידי שנה בגמר עד לשנת 2013, אז החליטה המדינה לפרוש מהתחרות עקב קשיים כלכליים. ב- 2016 חזרה בוסניה לתחרות בעזרת מימון שהושג מספונסרים אך לראשונה לא העפילה לגמר התחרות.

בוסניה והרצגובינה הצטרפה לתחרות האירוויזיון ב-1993 והשתתפה בה ברציפות עד ל-2012 פרט לשתי היעדרויות, כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום השלישי באירוויזיון 2006 עם השיר "Lejla".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר


    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!