מוזר: ברשת הטלוויזיה הספרדית הכריזו על 876 שירים אשר הוגשו לקדם האירוויזיון המקומי. מדובר בכמות גדולה של שירים אך באופן תמוה מדובר בכמות נמוכה משנה שעברה.

המקום השלישי אליו ספרד הגיעה באירוויזיון האחרון באיטליה הביא עימו גם השנה המוני יוצרים אשר הגישו שירים לקדם האירוויזיון הספרדי ה"בנידורם פסט" (Benidorm Fest) אשר יערך השנה בפעם השנייה. רשת הטלוויזיה הספרדית הכריזה על 876 שירים אשר הוגשו, כאשר 455 הוגשו באמצעות טופס אינטרנטי, 45 במייל ו- 394 נוספים אשר נשלחו על ידי חברות תקליטים וחברות הוצאה לאור. מספר השירים של חברות התקליטים וההוצאה לאור גדל משנה שעברה ב- 200 שירים.

בעקבות ההישג הפנומנלי של ספרד בשנה האחרונה צפינו כי השנה תירשם עליה משמעותית בכמות השירים שתוגש לקדם האירוויזיון המקומי, אך למרבה הפלא מדובר במספר שירים נמוך יותר לעומת השנה שעברה, אז הוגשו 886 שירים.

מרשת הטלוויזיה הספרדית נמסר שהשנה ישנו שילוב בולט בין אמנים חדשים לצד אמנים בעלי וותק וניסיון אשר הגישו שירים לתחרות. ישנם גם משתתפי אירוויזיון מהעבר שהגישו שירים וגם אמנים שהשתתפו בפסטיבל בנידורם בשנה החולפת.
צוות נציגים מרשת הטלוויזיה הספרדית יקשיבו לכל השירים ויבחרו את 16 השירים הטובים ביותר אשר יופיעו על בימת הפסטיבל. במהלך חודש נובמבר הצוות יצור קשר עם האמנים הנבחרים אשר יוכלו ליצור גרסה סופית עבור הפסטיבל.

שיטת ההצבעה נשארה זהה לשיטה בשנה שעברה: בשני חצאי הגמר ובגמר התוצאות יוכרעו על ידי צוות שופטים המונים כ- 50% אחוז מכלל ההצבעה, 25% מדגם מייצג ו-25% מהקהל הרחב.

פסטיבל בנידורם ייערך בין סוף ינואר לתחילת פברואר, כאשר חצי הגמר הראשון ייערך ב-31 בינואר, חצי הגמר השני ב-2 בפברואר והגמר הגדול ב-4 בפברואר. כזכור, להבדיל מהשנה שעברה, 16 שירים ייקחו חלק בתחרות במקום 14, כך שבכל משדר ייקחו חלק שמונה שירים במקום שבעה.
ספרד באירוויזיון 2022

הזמרת צ'אנל (Chanel) זכתה בקדם אירוויזיון הספרדי "בנידורם פסט" וייצגה את ספרד עם שירה "SloMo" (בעברית: "הילוך איטי"). ספרד הגיעה בגמר למקום השלישי עם 459 נקודות, הישגה הטוב ביותר של ספרד מאז אירוויזיון 1995. בנוסף, נכנסת ספרד לראשונה לעשרת המקומות הראשונים מאז אירוויזיון 2014. ספרד קיבלה מ- 8 צוותי שיפוט את המקום הראשון (סן מרינו, מקדוניה הצפונית, מלטה, פורטוגל, ארמניה, אירלנד, שוודיה ואוסטרליה) וביוון היא הייתה ראשונה בקהל. מלבד איטליה כל יתר המדינות ניקדו את ספרד בקהל (בניגוד לשנה שעברה שאף מדינה לא ניקדה את ספרד בקהל).

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה- 62 של ספרד באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנת 1968 ו- 1969. 
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!