רשת הטלוויזיה הליטאית הכריזה שהשיר ומבצע באירוויזיון 2023 יבחרו במסגרת קדם האירוויזיון המקומי "Pabandom is naujo". הגשת השירים לתחרות המקומית החלה ותסתיים ב-12 בדצמבר.
הליך הבחירה של ליטא לאירוויזיון 2023 בליברפול החל היום עם פתיחת חלון ההזדמנויות להגשת שירים לקדם האירוויזיון המקומי "Pabandom is naujo 2023" (בעברית: "בואו ננסה שוב!"). ההרשמה לתחרות המקומית פתוחה עד ה-12 בדצמבר.

לפחות 20 שירים יתמודדו על הזכות לייצג את ליטא בליברפול, כשיופיעו במספר מופעים שונים שיחלו בחודש ינואר. מספר המופעים תלוי במספר השירים הסופי שייבחר לקדם, על פי שנים קודמות סביר שיתקיימו כ- 2-3 רבעי גמר, שני חצאי גמר וגמר.

אודריוס גירז'אדאס (Audrius Girzadas), ראש המשלחת הליטאית לאירוויזיון, מסר:

"כל שנה, תחרות האירוויזיון מאחדת אנשים סביב מסכי הטלוויזיה, בליטא, באירופה ואפילו בכל העולם. זו לא רק מסורת חשובה אלא גם הזדמנות פז להראות לקהל את היצירה של האמנים הליטאים, בהם אנחנו גאים ביותר במדינתנו. בשנים האחרונות, על מנת להעלות את רף האיכות של הקדם סיפקנו תמיכה למתחרים. נמשיך בזאת מאחר ואנחנו מקווים לראות בקדם הן אמנים שממלאים אולמות והן אמנים פחות מוכרים בקרב הקהל הליטאי".
ליטא הצטרפה לתחרות האירוויזיון ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שלהקת "LT United" הגיעה למקום השישי בתחרות עם השיר "We Are the Winners".

לאורך השנים נחשבה ליטא ל"כבשה השחורה" מבין המדינות הבלטיות, בעוד שכנותיה אסטוניה ולטביה עשו חייל בתחרות והצליחו להגיע להישגים נאים בתחרות, כולל ניצחונות בשנים 2001-2002. עם זאת, מאז החלה שיטת חצאי הגמר ב-2004 התמונה התהפכה לטובת ליטא, שאומנם עדיין לא זכתה בתחרות, אבל הצליחה לעלות לגמר הגדול 10 פעמים – בעוד אסטוניה עלתה לגמר 8 פעמים ולטביה עלתה 5 פעמים בלבד.

בכל שנות השתתפותה, בחרה ליטא את נציגה לתחרות באמצעות קדם אירוויזיון שלאורך השנים שינה את שמו ואת הפורמט מספר פעמים.
ליטא באירוויזיון 2022

הזמרת מוניקה ליו (Monika Liu) ייצגה את ליטא עם שירה "Sentimentai" (בעברית: "הרגשתי"). ליטא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השביעי בחצי הגמר הראשון עם 159 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-14 עם 128 נקודות.

זאת הייתה הפעם הראשונה מאז 1994, לראשונה מזה 28 שנה, שבה ליטא בחרה לשלוח לתחרות שיר בשפתה הרשמית.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-22 של ליטא באירוויזיון. ליטא הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שלהקת "LT United" סיימה במקום השישי עם השיר "We Are The Winners".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!