רשת הטלוויזיה האזרית מאשרת את השתתפותה באירוויזיון 2023.  בשלב זה טרם נמסרו פרטים על הליך בחירת הנציג והשיר לתחרות.
רשת הטלוויזיה האזרית, Ictimai, אישרה את השתתפותה של אזרבייג'אן באירוויזיון 2023 שייערך בליברפול שבבריטניה. כרגע טרם ידוע כיצד ייבחר הנציג והשיר לאירוויזיון. בשנים באחרונות בחירת הנציג והשיר באזרבייג'אן נערכו בבחירות פנימיות כאשר הפעם האחרונה שהמדינה קיימה קדם אירוויזיון הייתה בשנת 2013. 

רק לפני מספר שבועות התפשטו ברשתות החברתיות שמועות על כך שהמדינה לא תיקח חלק בתחרות השנה. בעקבות גל השמועות רשת הטלוויזיה האזרית הצהירה באופן רשמי כי "אין שום שינויים במדיניות השידור של התחרות (באזרבייג'אן)", אך במקביל לא נאמר במפורש שהמדינה צפויה להתמודד בתחרות. כעת, כאמור, נמסר אישור לאתר האירוויזיון "Esctoday".

אזרבייג'אן היא המדינה ה – 33 שמאשרת את השתתפותה באירוויזיון 2023 באופן פומבי ומצטרפת לאוסטריה, אוקראינה, איטליה, איסלנד, אירלנד, אלבניה, אסטוניה, בלגיה, בריטניה, גאורגיה, גרמניה, דנמרק, הולנד, יוון, ישראל, לטביה, ליטא, מלטה, נורווגיה, סלובניה, ספרד, סרביה, סן מרינו, פולין, פורטוגל, פינלנד, צרפת, קפריסין, קרואטיה, רומניה, שוודיה ושווייץ שאישרו עד כה את השתתפותן בתחרות. הרשימה הרשמית של המדינות המתמודדות צפויה להיחשף בשבועות הקרובים על ידי איגוד השידור האירופי.
אזרבייג'אן באירוויזיון 2022

"Fade to Black" (בעברית: "דוהה לשחור") הוא שם השיר שבוצע ע"י הזמר נאדיר רוסטמלי (Nadir Rustamli) בגמר האירוויזיון לאחר שנבחר בבחירה פנימית לייצג את אזרבייג'אן באירוויזיון. השיר נכתב ע"י אנדראס סטון יוהאנסון (Andreas Stone Johansson), שכתב את השיר השוודי לאירוויזיון 2019, אנדרז ורטוב (Anderz Wrethov), שכתב את השירים של אזרבייג'אן באירוויזיון 2009, קפריסין באירוויזיון 2018, שוודיה באירוויזיון 2019 ושוודיה באירוויזיון 2021, תומס סטנגארד (Thomas Stengaard), שכתב את השירים של דנמרק באירוויזיון 2013, גרמניה באירוויזיון 2018 ובאירוויזיון 2019, סן מרינו באירוויזיון 2021 וקפריסין באירוויזיון 2021 וסבסטיאן שוב (Sebastian Schub). אזרבייג'אן זכתה בגמר הגדול במקום 16 עם 106 נקודות וביניהם 12 נקודות מהשופטים בספרד, סרביה ויוון.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-15 של אזרבייג'אן באירוויזיון. אזרבייג'אן הצטרפה לתחרות ב-2008 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2011 לאחר שהצמד אל וניקי זכה במקום הראשון עם השיר "Running Scared".

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!