תאגיד הטלוויזיה האוקראיני חושף פרטים חדשים על קדם האירוויזיון, "וידביר 2023", בו נבחרים נציגי אוקראינה באופן מסורתי מאז 2016.

גמר קדם האירוויזיון האוקראיני, "Vidbir 2023", מתוכנן להתקיים בתחנת המטרו מאידאן נזלז'נוסטי שבקייב ב-17 בדצמבר, זאת על פי מכרז שהוציא רשת הטלוויזיה האוקראינית (Suspline) למציאת חברת הפקה שתפיק את האירוע. הסיבה לקיומו של האירוע בתחנת מטרו היא ככל הנראה ניסיון למנוע שיבוש של האירוע על ידי מתקפות אוויריות רוסיות. מאז החלה המלחמה באוקראינה מתקיימים אירועי טלוויזיה רבים בתחנות המטרו ברחבי המדינה, כדוגמת במות יום העצמאות האוקראיני.

עוד חשף התאגיד כי הוגשו לקדם האירוויזיון מעל 100 שירים, כשההרשמה מסתיימת בעוד שלושה ימים. המפיק המוזיקלי של הקדם, דמיטרו שורוב (Dmytro Shurov) אמר:

"אוקראינה צריכה להיות מיוצגת בבריטניה על ידי אמן מגניב עם שיר שנון. זו הזדמנות פז וכבוד גדול לייצג את המדינה שלנו בזמן כל כך קשה ולהעביר את המסר שלנו, התרבות והמוזיקה שלנו לעולם. לכל מי שכבר יצר עמנו קשר ולכל מי שעדיין מהסס וחושב, קדימה! קראו את החוקים ושלחו שירים".
מתוך כל השירים שהוגשו לקדם, עשרה בלבד יעלו לגמר ויתחרו על הזכות לייצג את אוקראינה בגמר האירוויזיון בבריטניה. בין המועמדים שצפויים להגיש שיר לייצוג אוקראינה נמצאים אמנים רבים שכבר ניסו לייצג את אוקראינה בעבר ומוכרים בעולם האירוויזיון: טבורצ'י (TVORCHI), קרוט (KRUT) וג'רי הייל (Jerry Heil) שהתמודדו בשנת 2020 ואם-בריז .(Mbreeze) שהתמודדו בתחרות המקומית בשנת 2018. המתמודדים נדרשים להגיש את שיריהם עד ל- 15 באוקטובר.

על השירים המתמודדים אסור להתפרסם בשום פלטפורמה לפני ההגשה. אורך השירים האפשרי הוא עד 3 דקות. השירים יכולים להתבצע בכל שפה פרט לשפה הרוסית.

השיר לאירוויזיון ייבחר במהלך הגמר באמצעות הצבעה משותפת של קהל ושופטים, כאשר השופטים עצמם ייבחרו גם הם על ידי הציבור הרחב. הצבעת הקהל תתבצע באמצעות האפליקציה "Diia", במטרה לקבל את מספר המצביעים האפשרי הגדול ביותר בהתבסס על השפעות הסכסוך האוקראיני-רוסי על רשת הסלולר במדינה.

קדם האירוויזיון האוקראיני צפוי להיות הקדם אירוויזיון הראשון לעונת אירוויזיון 2023.
אוקראינה באירוויזיון 2022

להקת קאלוש אורקסטרה (Kalush Orchestra), שזכתה בקדם המקומי, ייצגה את אוקראינה עם שירה "Stefania" (בעברית: "סטפניה"). אוקראינה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הראשון בחצי הגמר הראשון עם 337 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הראשון עם 631 נקודות. זהו ניצחונה השלישי של אוקראינה באירוויזיון, 19 שנה בלבד אחרי שהצטרפה לתחרות. עם זאת, בעקבות המלחמה המתנהלת בשטח אוקראינה מאז פברואר, הוחלט שאירוויזיון 2023 ייערך בבריטניה.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-18 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2004 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת קאלוש אורקסטרה.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!