132 שירים הוגשו עבור קדם האירוויזיון האיסלנדי "Söngvakeppnin". מדובר בכמות נמוכה יותר משנה שעברה. רשימת השירים הנבחרים צפויה להיחשף בינואר.
רשת הטלוויזיה האיסלנדית (RÚV) פרסמה כי 132 שירים הוגשו השנה לקדם האירוויזיון האיסלנדי, Söngvakeppnin, לשנת 2023. כמות שירים זו קטנה ביחס לשנה הקודמת, בה הוגשו 158 שירים. השירים שהוגשו ימוינו על ידי גורמים שונים: נציגי רשת הטלוויזיה האיסלנדית (RÚV), נציגי בית הספר למוזיקה ברייקאוויק (Tónlistarskóli F.Í.H) ונציגים מאיגוד המלחינים והתמלילנים שמגן על זכויותיהם של מוזיקאים איסלנדיים (Félag tónskálda og textahöfunda). 

כמו בשנים קודמות, יבחרו עשרה שירים שייקחו חלק בתחרות – חמישה שירים מתוך המסלול הפתוח וחמישה שירים נוספים שנבחרו מתוך רשימה של כותבי שירים שניהלו מגעים עם רשת הטלוויזיה האיסלנדית. כל חצי גמר יכלול חמישה שירים, כאשר שניים מכל מופע יעלו לגמר. שיר אחד נוסף מתוך שני חצאי הגמר יבחר במסגרת "גלגל הצלה" על ידי חבר שופטים ויתמודד בגמר. בגמר הגדול כל חמשת הפיינליסטים יופיעו בסיבוב הראשון מתוכם יבחרו שניים שיעלו לשלב הסופי על ידי קולות השופטים (50%) והצבעות הקהל (50%). בסיבוב הסופי שני השירים הנבחרים יבוצעו שוב כשהזוכה יבחר על ידי הצבעות הקהל.
מועדי קדם האירוויזיון האיסלנדי:

  • חצי גמר ראשון – 18 בפברואר 2023.
  • חצי גמר שני – 25 בפברואר 2023.
  • גמר – 4 במרץ 2023.

רשימת השירים אשר יתמודדו בקדם אירוויזיון צפויה להיחשף בסוף חודש ינואר.
איסלנד באירוויזיון 2022

להקת הבנות סיסטיר (Systur), שזכו בקדם האירוויזיון המקומי, ייצגו את איסלנד עם שירן "Með hækkandi sól" (בעברית: "עם השמש העולה"). איסלנד עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום העשירי בחצי הגמר הראשון עם 103 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-23 עם 20 נקודות. זהו ההישג הכי נמוך של איסלנד בשלב הגמר מאז 2001 אך יחד עם זאת, איסלנד עלתה לגמר בפעם השלישית ברציפות – הישג שלא ראתה מאז 2014.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-35 של איסלנד באירוויזיון. איסלנד הצטרפה לתחרות ב-1986 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1999 ובאירוויזיון 2009 לאחר שסיימה פעמיים במקום השני.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!