בגרמניה מדווחים שגם השנה יתקיים קדם אירוויזיון שישמש לבחירת הנציג והשיר לאירוויזיון 2023 בליברפול. אישור רשמי לפרטים טרם נמסר.

בשנים האחרונות גרמניה רשמה כישלונות רבים בתחרות האירוויזיון ולמעשה מאז 2013 (פרט לאירוויזיון 2018) גרמניה מסיימת באופן קבוע בתחתית הטבלה, כולל מקומות אחרונים באירוויזיון 2015, 2016 ו-2022. ראש המשלחת הגרמנית לתחרות, אלכסנדרה וולפסלאסט (Alexandra Wolfslast) שיתפה כי NDR, רשת הטלוויזיה בעזרתה משתתפת גרמניה בתחרות, לוקחת את הכישלונות ברצינות רבה אך באירוויזיון 2023 הדברים ייראו אחרת.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
אתר האירוויזיון הגרמני ESC Kompakt מדווח שגרמניה תקיים קדם אירוויזיון בפברואר 2023. עוד מדווח האתר כי הקדם ישודר ב-ARD במהלך הפריים טיים. שמונה עד שנים-עשר שירים יתחרו על ייצוג גרמניה באירוויזיון 2023 והקהל הגרמני יהיה מעורב בהצבעה. יש לציין כי הדיווחים אינם רשמיים ונעדכן בפירוט כאשר מקורות רשמיים ידווחו על כך.

רשת הטלוויזיה NDR לא חשפה עד היום בפומבי פרטים לגבי האופן שבו יבחרו את הנציג והשיר לאירוויזיון 2023. בשנת 2022 רשת הטלוויזיה החזירה את קדם האירוויזיון הגרמני לאחר שהשתמשה בשיטה של בחירה פנימית ב-2020 ו-2021.

מומחה האירוויזיון הגרמני אירווינג וולטר (Irving Wolter), שעובד עבור NDR אמר בנושא:

"הצוות שיהיה אחראי על תהליך הבחירה יכיל קצת ידע מקצועי עם חובבים נבחרים. אז הפעם יהיו מעורבים אנשים שבאמת יכולים לתת את הלב והתשוקה שלהם לבחירה. זה כל מה שאני יכול להגיד כרגע. זה בהחלט יהיה מופע קרוב יותר לליבם של המעריצים. במיוחד בהשוואה למהדורה של השנה שעברה".

מאוחר יותר הוסיף וולטר כי תחנות הרדיו, שהיו מעורבות בקדם אירוויזיון 2022, יישארו כנראה חלק מקדם האירוויזיון:

"התקווה לעולם לא מתה – אני משוכנע שהצוות ב-NDR באמת רוצה לשנות משהו ורוצה להצליח יותר. זו באמת ההתרשמות שלי מהאנשים שדיברתי איתם. מעורבות תחנות רדיו היא עדיין סוגיה, אבל אני חושב שזה נכון לערב תחנות רדיו. רק אולי בצורה אחרת לגמרי. אל לנו לשכוח שהשיר הגרמני השנה היה ממש מוצלח מבחינה מסחרית. וההתרשמות שלי היא שמאליק האריס (Malik Harris) עדיין עסוק מאוד – גם עכשיו אחרי האירוויזיון – כי זה עבד".
גרמניה באירוויזיון 2022

הזמר מאליק האריס (Malik Harris) ייצג את גרמניה עם שירו "Rockstars" (בעברית: "כוכבי רוק"). גרמניה הגיעה בגמר למקום האחרון עם 6 נקודות בלבד – כולן מהקהל בבית. זאת הפעם השלישית מתוך שבע התחרויות האחרונות שגרמניה מסיימת אחרונה והפעם השמינית בסך הכל.

מקור: ESC Kompakt ,Wiwibloggs.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-66 של גרמניה באירוויזיון. גרמניה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של גרמניה הייתה באירוויזיון 2010 עם השיר "Satellite" בביצועה של הזמרת לנה מאייר-לנדרוט.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!