קלומירה, אשר זכתה באירוויזיון במקום השלישי, הקליטה שלושה שירים עבור אירוויזיון 2023. האם תייצג את יוון? כל הפרטים בכתבה.

עדיין לא ברור לחלוטין אם הזמרת קלומירה (Kalomoira) תגיש את מועמדותה לתהליך בחירת הנציג לאירוויזיון 2023 של רשת הטלוויזיה של יוון (ERT), אך הזמרת  מסרה כי הכינה שלושה שירים לתחרות. בנוסף, הזמרת עדכנה שטרם החליטה אם אכן תשלח אותם לרשת הטלוויזיה היוונית.

מריה קרול סראנטיס (Maria Carol Sarantis), הידועה בשם קלומירה, הביאה את יוון למקום השלישי באירוויזיון 2008 עם השיר "Secret Combination" (בעברית: "קוד סודי"). זו לא הפעם הראשונה שבה קלומירה מנסה לחזור לתחרות. הזמרת ניסתה לחזור בשנת 2018 ובשנת 2020 מטעם יוון, וכמעט ייצגה את קפריסין בשנת 2021 אך לא התאפשר לה לטוס מארה"ב (בה היא מתגוררת) בשל נגיף הקורונה. בשנה שעברה דיווחנו שהזמרת שוב הייתה במגעים עם רשת הטלוויזיה הקפריסאית לגבי התמודדותה באירוויזיון 2022.
הזמרת המפורסמת, שגרה עם משפחה בארצות הברית, בילתה ביוון בחודשי הקיץ ותכננה את חזרתה לעולם המוזיקה. באותו הראיון לאתר abouteurovision.com, נשאלה אם אכן תשלח את שלושת השירים לרשת הטלוויזיה על מנת לנסות לייצג את מדינתה באירוויזיון 2023 בבריטניה. הזמרת לא נתנה תשובה חד משמעית וענתה כי "רק הזמן יגיד". 

רשת הטלוויזיה היוונית, ERT, פתחה ב- 26 באוגוסט את אפשרות הגשת המועמדות לייצוג יוון באירוויזיון 2023 שיתקיים בבריטניה. השנתיים האחרונות היו מוצלחות מאוד עבור יוון, כאשר הצליחה המדינה להגיע למקום העשירי ב-2021 ולמקום השמיני ב-2022 לאחר 6 שנים חלשות במיוחד. על המעוניינים לייצג את יוון באירוויזיון להגיש את שיריהם לרשת הטלוויזיה עד ה-9 באוקטובר. אז נגלה האם קלומירה הגישה את שיריה לתחרות.
קלומירה ייצגה בהצלחה את יוון בשנת 2008 עם השיר "Secret Combination" שהגיע למקום השלישי. זו הייתה הפעם האחרונה נכון לעכשיו בה יוון סיימה בשלושת המקומות הראשונים.
יוון באירוויזיון 2022

הזמרת אמנדה טנפיורד (Amanda Tenfjord) ייצגה את יוון עם שירה "Die Together" (בעברית: "למות ביחד") לאחר שנבחרה על ידי רשת הטלוויזיה ERT בבחירה פנימית. יוון עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השלישי בחצי הגמר הראשון עם 211 נקודות, ובגמר הגיעה למקום השמיני עם 215 נקודות. זאת הייתה הפעם הראשונה מאז 2011 שיוון סיימה בטופ עשר ברציפות יותר מפעם אחת, וההישג הכי טוב שלהם בחצאי הגמר ובגמר מאז 2013.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-43 של יוון באירוויזיון. יוון הצטרפה לתחרות ב-1974 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 לאחר שהזמרת הלנה פפאריזו זכתה במקום הראשון עם השיר "My Number One".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!