ההכנות לקראת אירוויזיון 2023 נמשכות: משלחת נציגים בריטים ביקרה בגלאזגו, ובמקביל, מונתה נציבה ראשית לתחרות שתהיה אחראית על פיתוח תוכן עבור משדרי האירוויזיון.
משלחת נציגים של רשת הטלוויזיה הבריטית (BBC), שתקבע את העיר המארחת לאירוויזיון 2023, ביקרה בגלאזגו ביום שישי האחרון. פולי בארטלט (Polly Bartlett), עיתונאית בתחנת הטלוויזיה STV, מדווחת כי הוועדה ביקרה ב- OVO Hydro, אולם בגלאזגו שתכולתו המקסימלית היא 14,500 אנשים. האולם הוא גם אותו אולם שבו צולם סרט הנטפליקס על האירוויזיון, "Eurovision The Story of Fire Saga"בו התקיים אירוויזיון בדיוני באדינבורו, סקוטלנד.

גלאזגו היא העיר הרביעית בגודלה בממלכה המאוחדת, עם אוכלוסיה שמונה 635,000 אנשים, ולמרות שלא אירחה את תחרות האירוויזיון בעבר, היא כן אירחה את המהדורה השנייה והאחרונה של תחרות הריקודים של האירוויזיון ב-2008.
גלאזגו וליברפול הן הערים היחידות שנותרו כרגע במרוץ לעיר המארחת לאחר שבירמינגהם, לידס, מנצ'סטר, ניוקאסל ושפילד הודחו על ידי ה- BBC וה- EBU. אנדי סטריט (Andy Street), ראש עיריית הרשות המשולבת של ווסט מידלנד (האיזור בה נמצאת בירמינגהם), חשף ברשתות החברתיות את הסיבה לפסילתה של בירמינגהם כעיר מארחת. לדבריו גג האולם שבו הוצע לארח את התחרות, ה- Resorts World Arena, לא תאם את את הדרישות הטכניות כדי לארח את התחרות.

במקביל, רייצ'ל אשדאון (Rachel Ashdown) מונתה על ידי ה- BBC כנציבה הראשית לאירוויזיון 2023. אשדאון, ששימשה בעבר כראש המשלחת הבריטית לאירוויזיון 2019 וחברה בקבוצת המיקוד (Reference Group), תעבוד מול חברות מסחריות שונות על פיתוח תוכן עבור אירוויזיון 2023.
אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בבריטניה בחודש מאי. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהם.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!