השיר והנציג האירי לאירוויזיון 2023 יבחרו במסגרת קדם אירוויזיון. חלון הגשת השירים לתחרות המקומית נפתח.

רשת הטלוויזיה של אירלנד, RTÉ, החליטה לבחור את נציגיה לאירוויזיון בעזרת קדם אירוויזיון וכבר פתחה את חלון הגשת השירים עבור קדם האירוויזיון המקומי “Eurosong 2023”. האמן אשר ינצח בקדם יזכה לייצג את אירלנד באירוויזיון 2023 שייערך בבריטניה. בשנה שעברה אירלנד חזרה למתכונת של קדם אירוויזיון מקומי לראשונה מאז 2015 במסגרת תכנית הטלוויזיה הוותיקה "The Late Late Show".
חלון הגשת השירים כבר נפתח ויישאר פתוח עד ה- 28 באוקטובר בשעה 20:00 (שעון ישראל). מבין כל השירים שיוגשו, ועדה של אנשים מתעשיית המוזיקה, תעשיית הבידור ואוהדי אירוויזיון יבחרו מספר שירים שיתמודדו בקדם. בנוסף פרסמה רשת הטלוויזיה כמה חוקים שעל מגישי השירים לעמוד בהם:

  • כותבי השירים והמלחינים אינם יכולים לשלוח יותר משיר אחד
  • אסור שהשירים יוגשו לקדם אירוויזיון של מדינה אחרת
  • על השירים להיענות לחוקי איגוד השידור האירופי (EBU)
  • סקיצות או שירים לא גמורים אינם יתקבלו
  • למרות הרצון של רשת השידור האירית לטפח כישרונות צעירים, הגשות של מבצעים וכותבים מבוססים במדינה יקבלו עדיפות.
אירלנד באירוויזיון 2022

ברוק סקוליון (Brooke Scullion) זכתה בקדם האירוויזיון המקומי וייצגה את אירלנד עם שירה "That's Rich" (זה עשיר). השיר נכתב ע"י הזמרת יחד עם איזי וורנר (Izzy Warner) וקארל זין (Karl Zine). זהו שירם הראשון של היוצרים באירוויזיון והוא בוצע כולו בשפה האנגלית. אירלנד סיימה במקום 15 בחצי הגמר ובמקום 34 בתוצאה הכללית עם 47 נקודות.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה- 56 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות האירוויזיון בשנת 1965 ומאז הספיקה לזכות 7 פעמים בתחרות. אירלנד היא המדינה עם כמות הזכיות הגבוה ביותר מבין כל המדינות המשתתפות. בנוסף, אירלנד היא המדינה היחידה שזכתה 3 פעמים ברצף (1992, 1993, 1994).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!