שנת תשפ"ב הסתיימה עם מעל 1200 כתבות ודיווחים שכתבנו וערכנו עבורכם. אבל אילו סיפורים עניינו אתכם יותר מכל? מה הכי תפס את תשומת לבכם? קבלו את דירוג הכתבות הנצפות ביותר בשנה שחלפה.
מקום 5 –
אתם בחרתם: מיכאל בן דוד הכי מתאים לייצג את ישראל –

מיכאל בן דוד. צילום: אוהד קב

30/01/2022 – רגע לפני חשיפת שמונת השירים שהתמודדו השנה על ייצוג ישראל באירוויזיון 2022, ערכנו סקר בו שאלנו מי ממתמודדי רביעיית הגמר (מיכאל בן דוד, אלי חולי, ענבל ביבי וספיר סבן) מתאים לייצג את ישראל באירוויזיון. כולם שמו לב ששלושה מתוך הארבעה הם זמרים מוכרים שכבר הופיעו בתכניות ריאליטי בעבר – אך מי שתפס את מרבית תשומת הלב היה דווקא מיכאל בן דוד.

מיכאל בן דוד זכה בסקר ב- 35.63% מקולות הגולשים ולבסוף גם נבחר לייצג את ישראל באירוויזיון 2022 עם השיר "I.M". את הסוף כולנו מכירים. מה הם יתר תוצאות הסקר? אתם מוזמנים להיכנס לכתבה ולקרוא – לחצו כאן.

מקום 4 –
ישראל באירוויזיון 2022: נחשפו השירים המתמודדים –

ענבל ביבי. צילום: נועם עטייה

30/01/2022 – תאגיד השידור הישראלי חשף את שמונת השירים שהתמודדו על ייצוג ישראל באירוויזיון 2022. התגובות היו דיי צוננות. בסקרים באירופה העדיפו בעיקר את השירים של ענבל ביבי, אחריהם דורג השיר "Blinded Dreamers" של אלי חולי. "I.M" של מיכאל בן דוד דורג רק במקום הרביעי. דירוג הצפיות ביוטיוב דיי תאם לדירוג של הסקרים באירופה. אוהדי האירוויזיון בישראל גם רצו לראות את ענבל ביבי באירוויזיון עם "Marionette" – אך ברגע האמת חשב קהל הצופים הישראלי שמיכאל בן דוד יביא לנו את התוצאה הטובה ביותר באירוויזיון.
מקום 3 –
אתם בחרתם: זו צריכה להיות רביעיית הגמר של "אקס פקטור" –

23/01/2022 – רגע לפני שלב חצאי גמר ב"אקס פקטור לאירוויזיון" ערכנו סקר בו שאלנו את הקוראים מי צריך להתמודד בגמר התחרות. שישה מתמודדים עמדו על הפרק: שחר עדוי, ספיר סבן, אלי חולי, ענבל ביבי, מיכאל בן דוד ואנה סטפני – כולם הגיעו לשלב חצאי הגמר. כל אחד מהגולשים יכול לבחור ברביעייה שלו והתוצאות לא מפתיעות במיוחד.

ענבל ביבי זכתה ב- 90.48% מקולות הגולשים, מיכאל בן דוד אחריה עם 78.91% מקולות הגולשים, אלי חולי במקום השלישי וספיר סבן דורגה רביעית. שחר עדוי קיבל את המקום החמישי עם 53.06% מהקולות ואנה סטפני עם 42.35% מהקולות. במבט לאחור, האם אתם מסכימים עם התוצאות או שהייתם עושים איזשהו שינוי ברביעיית הגמר?

מקום 2 –
האם השיר של מיכאל בן דוד לאירוויזיון 2022 יפסל? –

מיכאל בן דוד. צילום: מור צידון

31/01/2022 – האירוויזיון לא יכול לעבור ללא שערורייה אחת או שניים. יממה לאחר חשיפת השירים המתמודדים בהליך הבחירה של ישראל לאירוויזיון דיווחנו על כך שהשיר של מיכאל בן דוד מזכיר מספר שירים בצורה מאוד מחשידה. בין השירים שדומים לשיר "I.M" ניתן למצוא את השיר "Basic" של הזמר בילאל חסאני שייצג את צרפת באירוויזיון 2019 שהתקיים בישראל. השיר של בילאל יצא באפריל 2019, ימים ספורים לפני השתתפותו באירוויזיון, ואף בוצע במצעד הגאווה בפריז ביוני 2019. גם בילאל חסאני יצא מהארון בשנת 2017 וסיפר שבילדותו סבל מהתנכלויות מצד ילדים רבים, בדומה למיכאל.

שיר נוסף שמזכיר את השיר של מיכאל בן דוד הוא השיר של טייני טמפה וזארה לארסון אשר נקרא "GIrls Like" ויצא בשנת 2016. שיר נוסף שדומה מאוד בבאס ליין הוא השיר "Get Ugly" של ג'ייסון דירולו שיצא בשנת 2015.

לפי סקר שערכנו נמצא שמרבית הקוראים שלנו חשבו שמדובר בהשראה לגיטימית (52.93%) אך חלק לא מבוטל מהגולשים סבר שמדובר בהעתקה אסורה (47.07%).

כולנו יודעים שלבסוף שוחררה גרסה חדשה לשיר, שעוררה סערה נוספת וסכסוך בין היוצרים לבין הזמר והתאגיד. בגרסה החדשה השמיטו את אותו באס ליין שהזכיר את השירים המדוברים ובכך "שחררו" את השיר מאשמת ההעתקה.
מקום 1 –
מי אשם? לראשונה מזה 8 שנים ישראל מחוץ לגמר האירוויזיון –

13/05/2022 – מיכאל בן דוד לא עלה לגמר האירוויזיון. לראשונה מזה שמונה שנים מצאה את עצמה ישראל מחוץ לגמר האירוויזיון למרות שמיכאל בן דוד סיפק אמש את אחת ההופעות הטובות ביותר. יממה אחרי חצי הגמר שוב נשמעו התירוצים הקבועים – "העולם נגדנו", "אנטישמים"… נדמה שכל אותם הטוקבקיסטים עיוורים למציאות וכבר הספיקו לשכוח שנים רבות של עלייה רצופה לגמר כולל זכייה בתחרות.

אז איפה טעינו ב- 2022? נתנו לקהל לבחור שיר! השנה, לעומת השנים הקודמות, הייתה ההתעקשות לתת לקהל הישראלי לבחור את השיר לאירוויזיון מבין 8 שירים שונים. ההתעקשות לקיים מין קדם אירוויזיון ולתת לקהל את הכוח לבחור בשיר אחד מתוך שירים רבים שהוצעו לבחירה הייתה טעות.

ארבעה מתמודדים הציגו שמונה שירים שונים, את חלקם ניתן להגדיר יותר רדיו-פרנדלי ואת חלקם פחות, הרמה בהחלט לא הייתה מרשימה אך היו מספר אופציות טובות. בזמן שהוועדה המקצועית וצוות השופטים העדיפו באופן מובהק את השיר "Blinded Dreamers" של אלי חולי – הקהל חשב אחרת ונתן יתרון משמעותי למיכאל בן דוד והשיר "I.M". למרות שכולם הסכימו על כך שהשיר של אלי חולי יותר נעים לאוזן ומתאים לרדיו, העדיף הקהל הישראלי את השיר של מיכאל בטענה שהשיר יותר "אירוויזיוני".

אם נשים לב לשירים אשר הצליחו בתחרות בשנים האחרונות מדובר בשירים שיכולים להתנגן בכל תחנת רדיו בעולם. אם מדובר בשיר האיטלקי "Zitti e buoni" שזכה בשנה שעברה, או השיר הצרפתי "Voilà" שהגיע בשנה שעברה למקום השני, או השיר "Arcade" שזכה ב- 2019 וגם "Soldi" שהפך ללהיט ענק… כל אלה שירים ידידותיים מאוד לתחנות הרדיו וניתן בקלות לשלב אותם בפלייליסט של גלגל"צ או כל תחנת רדיו אחרת. והקהל הישראלי? תקוע בקו המחשבתי שהאירוויזיון הוא "שואו" גדול וקרקס של שירים, בזמן שהתחרות כבר מזמן לא שם.

בין המסקנות של אותה כתבה כתבנו במפורש: "תחרות האירוויזיון היא תחרות ואנחנו רוצים לנצח בה! כל עוד הקהל הישראלי לא מבין את התחרות לא כדאי לתת לו להשפיע על בחירת השיר הישראלי ולהשאיר את האפשרות הזו בידי ועדה מקצועית של אנשים שמבינים דבר או שניים בתחרות או בעריכה מוזיקלית בתחנות רדיו. אנחנו רוצים לנצח!"

איזה כיף שמישהו בתאגיד קרא את הכתבה שלנו (וכן, אנחנו יודעים בודאות שהם קוראים 🙂 ) או לפחות הגיע למסקנה הזאת בעצמו והחליט שאת הנציג לאירוויזיון 2023 צריך לבחור בעזרת ועדה מקצועית, ללא התערבות הקהל. איזה מזל שבזכות אותה וועדה נבחרה נועה קירל, אחת מזמרות הפופ הגדולות ביותר בימים אלה בישראל, שתייצג אותנו באירוויזיון 2023.
ועוד דבר אחד נוסף…

עם סיום שנת תשפ"ב אנחנו שמחים להזמין אתכם לבחור את השירים הישראליים האהובים ביותר אשר השתתפו באירוויזיון ובקדמי האירוויזיון השונים מאז 1973.  ההצבעה פתוחה עד יום שלישי בשעה 20.00 בערב ולכן כדאי עכשיו לממש את זכות ההצבעה שלכם!

בחרו מתוך הרשימה הארוכה את 20 השירים הטובים והאהובים ביותר – לדעתכם!!! את תוצאות המצעד המסכם של שנת תשפ"ב נחשוף בשידור חגיגי שישודר בערב סוכות, 09/10/2022, החל מהשעה 08:00 בשידור חי באתר EuroMix.co.il.

שימו לב – יש לבחור ב- 20 שירים בדיוק. הצבעה שתכלול בחירה נמוכה מ- 20 שירים תיפסל! לא לשכוח ללחוץ על כפתור ההצבעה הכחול למטה בסוף הרשימה! ניתן להאזין לשירים בעזרת לחיצה על שם השיר.

ההצבעה נסגרה !!!
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!