אמנים רבים מלא פחות מ-17 מדינות הגישו מועמדות להשתתפות בקדם של סן מרינו לאירוויזיון 2023 – "Una Voce per San Marino 2023". כל הפרטים בכתבה.

אמנים רבים מ- 17 מדינות, מאוסטרליה ועד ארצות הברית וכמובן מסן מרינו הגישו מועמדות להשתתפות בקדם הסן מרינזי לאירוויזיון 2023 – ה- “Una Voce per San Marino 2023” (בעברית: "קול לסן מרינו 2023"). המדינות שמהן התקבלו בקשות הן: אוסטריה, אוסטרליה, איטליה, ארצות הברית, בלרוס, בריטניה, גרמניה, לוקסמבורג, מלטה, סן מרינו, ספרד, סרביה, פולין, פינלנד, צרפת, רוסיה ושוויץ.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
ניתן לשים לב שגם זמרים מרוסיה ובלרוס שלחו פניות להשתתפות בקדם, שתי מדינות שאינן רשאיות להשתתף באירוויזיון. נזכיר שבלרוס הושעתה מהאירוויזיון עקב ניסיון לשלוח שיר עם רמזים פוליטיים ורוסיה הושעתה גם היא בעקבות הפלישה לאוקראינה ואף רשת טלוויזיה במדינה אינה חברה באיגוד השידור האירופי.

איך יעבוד תהליך הבחירה בנציג סן מרינו?

שלב הליהוק יתקיים בין ה- 28 באוקטובר 2022 ל- 27 בינואר 2023. בשלב זה, חבר השופטים יבחרו כ- 60 אמנים או יותר שימשיכו לשלב הבא. לאחר הליהוק, יתקיימו בפברואר חמישה חצאי גמר: ארבעה מופעי חצי גמר, מתוכם מופע אחד לאמנים מסן מרינו. המופע החמישי במסגרת חצי הגמר יהיה סיבוב "גלגל הצלה". מתוך המתמודדים בחצאי הגמר יבחרו 20 אמנים על ידי חבר השופטים להתמודד בגמר.

הגמר יתקיים ב- 25 בפברואר, במרכז לאומנויות הבמה ׳Teatro Nuovo׳ בדוגאנה. הזוכה יבחר על ידי חבר שופטים בן חמישה אנשים, שני שופטים שיבחרו על ידי תאגיד השידור הציבורי של סן מרינו (RTV), שופט שיבחר על ידי מזכירות המדינה (Segreteria di Stato) ושניים על ידי חברת ההפקה של הקדם.

בניגוד לשנה שעברה, אמנים מוכרים לא יעפילו ישירות לגמר באופן אוטומטי, אומנים מבוססים ומוכרים עשויים להעפיל ישירות לשלב חצי הגמר בלי להשתתף בסבב הליהוק.

הגשת מועמדות להשתתפות במיוני הקדם אירוויזיון פתוחה מהיום ועד המועד הסופי ב- 23 בינואר. ההשתתפות כרוכה בתשלום:
הגשת מועמדות לפני ה- 29 בספטמבר יעלו כ- 100 אירו
הגשת מועמדות בין ה- 1 באוקטובר ל- 20 בינואר יעלו כ- 120 אירו
הגשת מועמדות עבור אמנים מסן מרינו יעלו כ- 50 אירו לפני ה- 3 בדצמבר.
סן מרינו באירוויזיון 2022

הזמר האיטלקי אקילה לאורו (Achille Lauro), שזכה בקדם האירוויזיון המקומי, יצג את סן מרינו עם שירו "Stripper" (בעברית: "חשפן"). סן מרינו לא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום ה-14 בחצי הגמר השני עם 50 נקודות. זאת הפעם הראשונה מאז אירוויזיון 2018 שסן מרינו לא מצליחה לעלות לגמר הגדול, לאחר שעלתה לגמר התחרות שנתיים ברציפות.

https://youtu.be/vCmX64N_sXM

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-13 של סן מרינו באירוויזיון. סן מרינו הצטרפה לתחרות ב-2008 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2019 לאחר שהזמר סרהאט סיים במקום ה-19 עם השיר "Say Na Na Na".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!