בריטניה וגרמניה פרשו מתחרות OGAE Song Contest אשר מאורגנת על ידי מועדון אוהדי האירוויזיון בצל הסכסוך האוקראיני-רוסי. יו"ר המועדון הישראלי: "אנו מצטערים על זליגת הפוליטיקה הבינלאומית לתחרות הפנימית שבין המועדונים".

הסכסוך בין אוקראינה לרוסיה יוצר מחלוקת עמוקה בין אוהדי האירוויזיון ברחבי העולם. לקראת תחרות "OGAE Song Contest", אשר נערכת מידי שנה על ידי רשת מועדון מעריצי האירוויזיון הבינלאומי OGAE, נמצא כי אוקראינה ורוסיה מתמודדות זו לצד זו בתחרות אשר נועדה לחבר בין אוהדי אירוויזיון בכל העולם. כפי שדיווחנו בעבר, אוהדי האירוויזיון האוקראינים לא אהבו את הרעיון שזמרים רוסים מתמודדים בתחרות ולאחר איומים החליטו לפרוש מהתחרות.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
כעת מתברר ששתי מדינות נוספות החליטו לפרוש מהתחרות כהבעת הזדהות עם אוהדי האירוויזיון האוקראינים. מועדון האוהדים הבריטי (OGAE UK) ומועדון האוהדים הגרמני (OGAE Germany) בחרו לוותר על השתתפותם.

מועדון אוהדי האירוויזיון הבריטי החליט לערוך הצבעה בין האוהדים החברים במועדון על השאלה "האם להישאר או לפרוש מתחרות OGAE Song Contest בעקבות ההחלטה להשאיר את התמודדותה של רוסיה". בהצבעה נמצא ש- 72.34% מהחברים במועדון הבריטי הצביעו בעד פרישה מהתחרות. "בזמן שרבים עשויים להאמין שמדובר בתחרות אוהדי אירוויזיון חסרת משמעות, אני חוזר ומדגיש שבמצב הנוכחי, לא ניתן להתעלם מהמצב הפוליטי והפעולות של מדינה אחת נגד אחרת החברה ב- OGAE", אמר ווהן, נשיא OGAE בריטניה.
גם מועדון אוהדי האירוויזיון הגרמני הצביעו על האפשרות לפרוש מהתחרות המדוברת, כאשר התוצאות בגרמניה היו צמודות יותר. 56.62% מהחברים במועדון הצביעו בעד פרישה מהתחרות ואילו 43.38% בחרו להשאר בתחרות.

לא ידוע האם מועדונים נוספים החברים ב- OGAE ערכו הצבעה דומה. לפי אתר האירוויזיון Eurovisionfun, המועדון הגרמני טוען כי: "37% מכל המועדון החברים בארגון ערכו הצבעה פנימית האם להענות לבקשה של מועדון האוהדים האוקראיני להחרים את התחרות. אך הארגון לא חשף מי מהמועדונים ערכו הצבעה ומה הן תוצאותיה".

המועדון הישראלי של OGAE אינו משתתף השנה בתחרות המדוברת. יחד עם זאת, יו"ר המועדון הישראלי, ניר הראל, ביקש למסור: "כחלק ממועדון החובבים העולמי שחרט על דגלו אחווה ואהבה לתחרות השירים שכולנו אוהבים, אנו מצטערים על זליגת הפוליטיקה הבינלאומית לתחרות הפנימית שבין המועדונים. אנו מקווים שהנהגות המועדונים יצליחו לגשר ולהמשיך בשיתוף הפעולה והתמיכה ההדדית בינינו ונעמוד כחזית מאוחדת באהבה לאירוויזיון".
איגוד ה- OGAE הוא האיגוד הרשמי לאוהדי האירוויזיון ברחבי העולם (בצרפתית: Organisation Générale des Amateurs de l'Eurovision) הכולל מעל 40 מועדונים כאשר לכל מדינה מועדון משלה. האיגוד, אשר הוקם בשנות השמונים, עורך מידי שנה מספר תחרויות ואירועים בין המועדונים השונים ברחבי העולם. מועדון האוהדים האוקראיני תכנון להשתתף ב- "OGAE Song Contest" עם השיר  “#KUPALA” אשר מבוצע על ידי ג'רי הייל (Jerry Heil), אליונה אליונה (Alyona Alyona) ואלה (Ela).

מועדון האוהדים הרוסי מיוצג בתחרות השירים השנה על ידי ליאוניד אגוטין (Leonid Agutin) וולדימיר פרסניאקוב (Vladimir Presnyakov) עם השיר "DNK". למרות שליאוניד התבטא בפומבי נגד המלחמה הנוכחית באוקראינה, הוא נסע לחצי האי קרים, דבר המהווה הפרה של החוק האוקראיני. ולדימיר, לעומת זאת, תמך בגלוי במלחמה ובנשיא רוסיה ולדימיר פוטין.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!