רשת הטלוויזיה הסלובנית מאשרת את השתתפותה באירוויזיון 2023 אך בשלב זה טרם ברור כיצד יבחר נציגה לתחרות.

רשת הטלוויזיה הסלובנית, RTVSLO, אישרה כי סלובניה תשתתף באירוויזיון 2023 שייערך בשנה הבאה בבריטניה. נכון לכרגע, טרם ברור לגבי תהליך בחירת השיר והנציג, אך צפוי שיעשה שימוש נוסף בקדם האירוויזיון  "EMA" כתהליך הבחירה שלהם. 

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו


סלובניה אישרה את השתתפותה באירוויזיון 2023 במועד האחרון שאיגוד השידור האירופי, EBU, הציב לרשויות הטלוויזיה ברחבי אירופה להגיש בקשה להשתתפות בתחרות האירוויזיון הקרובה.

סלובניה היא המדינה ה-30 שמאשרת את השתתפותה באירוויזיון 2023 באופן פומבי ומצטרפת לאוסטריה, אוקראינה, איטליה, איסלנד, אירלנד, אלבניה, אסטוניה, בלגיה, בריטניה, גאורגיה, גרמניה, דנמרק, הולנד, יוון, ישראל, לטביה, ליטא, מלטה, נורווגיה, ספרד, סרביה, סן מרינו, פורטוגל, פינלנד, צרפת, קפריסין, רומניה, שוודיה, ושוויץ שאישרו עד כה את השתתפותן בתחרות.

למרות שמועד ההרשמה האחרון לתחרות האירוויזיון הוא ממש היום, סביר שמדינות רבות נוספות נרשמו לתחרות אך עדיין לא הצהירו על כך באופן רשמי. החשיפה הרשמית של רשימת המדינות המתמודדות צפויה להתקיים במהלך חודש אוקטובר עד תחילת חודש נובמבר על ידי איגוד השידור האירופי.
סלובניה באירוויזיון 2022

להקת LPS, אשר זכתה בקדם האירוויזיון המקומי ייצגה את סלובניה באירוויזיון 2022 עם שירה "Disko" (בעברית: "דיסקו"). LPS לא הצליחו להעפיל לגמר התחרות, והגיעו למקום האחרון (מקום 40) עם 15 נקודות בלבד מתוכם 8 נקודות שהוענקו מהשכנה קרואטיה.

https://youtu.be/S1tFqoflsT8

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-28 של סלובניה באירוויזיון. סלובניה הצטרפה לתחרות ב-1993 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1995 ובאירוויזיון 2001 לאחר שסיימה פעמיים במקום השביעי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!