אסטוניה תבחר את הנציג והשיר שלה לאירוויזיון 2023 ב-11 בפברואר באמצעות גמר קדם האירוויזיון Eesti Laul. באסטוניה החליטו לוותר השנה על שלב רבעי הגמר.

רשת הטלוויזיה האסטונית, ERR, הכריזה היום על הכללים והתאריכים למהדורת 2023 של קדם האירוויזיון "Eesti Laul". ניתן להגיש שירים עבור קדם האירוויזיון החל מהיום ועד ה-20 באוקטובר, המועד האחרון הוא 12 בצהריים בשעון אירופה (13:00 בשעון ישראל). חבר השופטים המורכב מאנשי מקצוע יבחר 20 שירים שיתחרו בקדם האירוויזיון Easti Laul, כאשר השירים ייחשפו בתחילת דצמבר.

השנה החליטו לוותר על שלב רבעי הגמר. נראה שגם רשת הטלוויזיה האסטונית הגיעה למסקנה שהשלב הזה מיותר לגמרי. נזכיר כי בשנה שעברה התמודדו 40 שירים שחולקו ל- 4 רבעי גמר, כאשר מכל רבע גמר עלו חמישה שירים לשלב חצאי הגמר. מרבית השירים בשלב זה היו חלשים ולא ראויים ולכן באסטוניה עשו השנה החלטה נכונה בנוגע לקיצור תהליך בחירת השיר לאירוויזיון.
תאריכי התחרות הם:

  • חצי הגמר הראשון – 12 בינואר 2023
  • חצי הגמר השני – 14 בינואר 2023
  • הגמר הגדול – 11 בפברואר 2023

רשת הטלוויזיה פרסמה גם את עלות ההשתתפות בקדם. עד ה-17 באוקטובר, עלות ההשתתפות היא 50 יורו לשיר באסטונית ו-100 יורו לשיר בשפה אחרת או בשילוב רב-לשוני. בשלב האחרון של התחרות, דמי ההשתתפות מוכפלים ל-100 ו-200 אירו בהתאמה.

כותבים ומלחינים שהם אזרחי אסטוניה, תושבים זרים של אסטוניה או תושבי חוץ יכולים להשתתף ב- Eesti Laul. לשיר יכול להיות יוצר אחד שאינו תושב בנוסף לאזרחים וכותבים תושבי אסטוניה. הזמר/ים יכולים להיות גם אזרחים, תושבים או אפילו לא תושבי אסטוניה. ניתן להגיש עד חמישה שירים לכל זמר או כותב שירים.
אסטוניה באירוויזיון 2022

הזמר סטפן (Stefan), שזכה בקדם האירוויזיון המקומי, ייצג את אסטוניה עם שירו "Hope" (בעברית: "תקווה"). אסטוניה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום החמישי בחצי הגמר השני עם 209 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-13 עם 141 נקודות – ואף הצליחה להגיע למקום העשירי בהצבעת הקהל.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-28 של אסטוניה באירוויזיון. אסטוניה הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2001, לאחר שהזמרים טאנל פדאר ודייב בנטון, ביחד עם הצמד 2XL, זכו במקום הראשון עם השיר "Everybody".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!