מועדון אוהדי האירוויזיון האוקראיני, OGAE אוקראינה, החליט לפרוש מתחרות השירים השנתית "OGAE Song Contsest" במחאה על השתתפותו של המועדון הרוסי הרוסי בתחרות.

כפי שדיווחנו ב-4 בספטמבר הסניף האוקראיני של מועדון המעריצים הרשמי של האירוויזיון קרא להסיר את רוסיה מרשת המועדונים הבינלאומית, זאת על רקע השתתפותה של רוסיה בתחרות "OGAE Song Contest 2022". כעת, לאחר שלא התקבלה החלטה לפסול את השתתפותה של רוסיה, מועדון האוהדים האוקראיני קיבל את ההחלטה לפרוש מתחרות השירים במחאה. בנוסף, המועדון האוקראיני הודיע שהוא לא יקח חלק באירועים עתידים בהם מעורב מועדון האוהדים הרוסי.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מועדון ה- OGAE הוא האיגוד הרשמי לאוהדי האירוויזיון ברחבי העולם (בצרפתית: Organisation Générale des Amateurs de l'Eurovision) הכולל מעל 40 סניפים כאשר לכל מדינה יש סניף משלה. האיגוד, אשר הוקם בשנות השמונים, עורך מידי שנה מספר תחרויות ואירועים בין הסניפים השונים ברחבי העולם. ההצהרה של אוקראינה מגיעה על רקע חשיפת השירים המתמודדים בתחרות "OGAE Song Contest 2022" בו מתמודדת גם רוסיה.

בהצהרה שפורסמה בחשבונות המדיה החברתית הרשמי של OGAE אוקראינה נכתב: "OGAE אוקראינה מאוכזבת מההחלטה של האיגוד הרשמי לאוהדי האירוויזיון ברחבי העולם לא לדחות את השתתפותה של OGAE רוסיה ולהמשיך בשיתוף הפעולה עם הארגון שתמך רשמית בפעולות הפליליות של מדינת הטרור בשטח אוקראינה".

מועדון שלנו ביטל את הגשתו לתחרות השירים של OGAE 2022. אנו מקבלים החלטה זו עקב אי הסכמה של אמנים אוקראינים להיות מעורבים באותו פרויקט לצד אמנים רוסים התומכים בצבא המדינה הרוסי, שביצעו פשעים רבים נגד האנושות על אדמת אוקראינה. אנו עצובים מאוד על החלטת המועדונים שתמכו בהמשך השתתפותה של OGAE רוסיה בפעילויות של ארגון אוהדי תחרות האירוויזיון, בזמן שהרעיון המרכזי של אירוע זה הוא מניעת מלחמה ביבשת אירופה".

בהמשך ההצרה של OGAE אוקראינה נכתב: "אנו מאוד מקווים שבעתיד יתקבלו המסקנות הנכונות, אוהדי האירוויזיון יזכרו מהו הרוע האמיתי וכיצד למנוע את התפשטותו והמועדון שלנו יחזור להשתתף בפעילויות של הקהילה הפועלת על פי עקרונות ההומניזם, זכויות אדם וכבוד למגוון המוזיקלי של אנשים שאינם סובלים ממלחמות ורצח עם".

 

מועדון האוהדים האוקראיני תכנון להשתתף ב- "OGAE Song Contest" עם השיר  “#KUPALA” אשר מבוצע על ידי ג'רי הייל (Jerry Heil), אליונה אליונה (Alyona Alyona) ואלה (Ela).

מועדון האוהדים הרוסי מיוצג בתחרות השירים השנה על ידי ליאוניד אגוטין (Leonid Agutin) וולדימיר פרסניאקוב (Vladimir Presnyakov) עם השיר "DNK". למרות שליאוניד התבטא בפומבי נגד המלחמה הנוכחית באוקראינה, הוא נסע לחצי האי קרים, דבר המהווה הפרה של החוק האוקראיני. ולדימיר, לעומת זאת, תמך בגלוי במלחמה ובנשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

נציין שישראל והסניף הישראלי של OGAE אינם משתתפים השנה בתחרות המדוברת – "OGAE Song Contest 2022".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!