מונקו לא תתמודד באירוויזיון 2023 אשר יתקיים בבריטניה אך עשויה לחזור לתחרות אשר תתקיים בשנת 2024.

רשת הטלוויזיה של מונקו (MMD), אשר חברה באיגוד השידור האירופי (EBU), הודיעה שלא תתמודד באירוויזיון 2023. רשת הטלוויזיה MMD מעולם לא לקחה חלק בתחרות האירוויזיון.

השתתפותה של מונקו בתחרות האירוויזיון בעבר התאפשרה בעזרת רשת הטלוויזיה TMC אשר פרשה מהאיגוד במהלך בחודשים האחרונים. TMC שלחו נציג ראשון לאירוויזיון כבר בשנת 1959 ועשו זאת בקביעות עד שנת 1979. מונקו אף זכתה באירוויזיון 1971 עם השיר "Un banc, un arbre, une rue" שבוצע על ידי הזמרת סברין (Séverine). בשנת 2004 חזרה מונקו לתחרות אחרי 25 שנות היעדרות. היא התמודדה בתחרות עד 2006 אך לא הצליחה להעלות לגמר בכל שלושת ניסונותיה.
בחודש נובמבר האחרון הבאנו לפניכם את הידיעה כי במונקו צפוי להיפתח ערוץ טלוויזיה ציבורי חדש בשם "מונטה קרלו ריביירה" אשר צפוי להחליף את הערוץ הוותיק "TMC". תחילה תוכנן הערוץ להיפתח כבר במהלך 2022 אך השקתו נדחתה לקיץ 2023. בעבר נחשף כי תקציב הערוץ החדש כולל מסגרת תקציבים להשתתפות בתחרות האירוויזיון.

במידה ומונקו תרצה לשוב לתחרות האירוויזיון יהיה על הערוץ החדש להגיש בקשה להצטרף לאיגוד השידור האירופי לכל המאוחר עד דצמבר 2023. במידה ותחליט המדינה לחזור לתחרות, היא תוכל להשתתף באירוויזיון 2024 – לראשונה אחרי 18 שנות היעדרות. יש לציין כי ערוץ הטלוויזיה הוותיק "TMC" נמצא כיום בשליטה מלאה של רשת הטלוויזיה הצרפתית וערוץ הטלוויזיה החדש יהיה בשליטה של ממשלת מונקו. הערוץ החדש צפוי לשדר חדשות, סרטים דוקומנטריים, תכניות אירוח ואולי אפילו יחזיר את המדינה לתחרות האירוויזיון.

מקור: Esctoday
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!