רשת הטלוויזיה של אירלנד מאשרת את השתתפותה באירוויזיון 2023 אך בשלב זה טרם ברור כיצד יבחר נציגה לתחרות.

רשת הטלוויזיה האירית, RTÉ, אישרה כי אירלנד תשתתף באירוויזיון 2023 שייערך בשנה הבאה בבריטניה. נכון לכרגע, טרם ברור לגבי הליך בחירת השיר והנציג לתחרות הקרובה.

קדם האירוויזיון חזר לשימוש בשנה שעברה לאחר 6 שנים של בחירה פנימית על ידי וועדה מקצועית. מאז השתתפות הבכורה של אירלנד באירוויזיון בשנת 1965, כל נציגיה נבחרו בעזרת קדם אירוויזיון מקומי למעט בין השנים 2016-2021, אז נבחרו הנציגים האירים על ידי וועדה מקצועית.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו


אירלנד היא המדינה ה-29 שמאשרת את השתתפותה באירוויזיון 2023 ומצטרפת לאוסטריה, אוקראינה, איטליה, איסלנד, אלבניה, אסטוניה, בלגיה, בריטניה, גאורגיה, גרמניה, דנמרק, הולנד, יוון, ישראל, לטביה, ליטא, מלטה, נורווגיה, ספרד, סרביה, סן מרינו, פורטוגל, פינלנד, צרפת, קפריסין, רומניה, שוודיה, ושוויץ שאישרו עד כה את השתתפותן בתחרות.

הרשמה לתחרות תתאפשר עד ה-16 בספטמבר, כאשר המדינות הנרשמות יכולות להתחרט מבלי לשאת בקנסות כספיים עד ה-11 באוקטובר. רשימה רשמית של המדינות המשתתפות תפורסם ע"י איגוד השידור האירופי לקראת סוף חודש אוקטובר.
אירלנד באירוויזיון 2022

ברוק סקוליון (Brooke Scullion) זכתה בקדם האירוויזיון המקומי וייצגה את אירלנד עם שירה "That's Rich" (זה עשיר). השיר נכתב ע"י הזמרת יחד עם איזי וורנר (Izzy Warner) וקארל זין (Karl Zine). זהו שירם הראשון של היוצרים באירוויזיון והוא בוצע כולו בשפה האנגלית. אירלנד סיימה במקום 15 בחצי הגמר ובמקום 34 בתוצאה הכללית עם 47 נקודות.

מקור: ESCToday

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה- 56 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות האירוויזיון בשנת 1965 ומאז הספיקה לזכות 7 פעמים בתחרות. אירלנד היא המדינה עם כמות הזכיות הגבוה ביותר מבין כל המדינות המשתתפות. בנוסף, אירלנד היא המדינה היחידה שזכתה 3 פעמים ברצף (1992, 1993, 1994).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!