רשת הטלוויזיה הסרבית פותחת את חלון הגשת השירים לאירוויזיון 2023 ומאשרת שהנציג הסרבי לתחרות ייבחר פעם נוספת דרך קדם האירוויזיון המקומי "Pesma za Evroviziju".

רשת הטלוויזיה הסרבית RTS אישרה את השתתפותה באירוויזיון 2023 כבר ביום חמישי שעבר, וכעת פותחת באופן רשמי את חלון הגשת השירים לתחרות. בעת אישור ההשתתפות סרביה לא פרסמה איך ייבחר הנציג לאירוויזיון, אך הצפי היה שפורמט הקדם יחזור גם ב-2023, מה שמקבל כעת אישור מטעמה של רשת הטלוויזיה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
קדם האירוויזיון הסרבי, או בשמו המלא "Pesma za Evroviziju" (בעברית: "שיר לאירוויזיון") ייערך בפעם השנייה ברציפות. חלון הגשת השירים יהיה פתוח עד ה-15 בנובמבר, וניתן יהיה להגיש שירים דרך האתר הרשמי של רשת הטלוויזיה הסרבית.

אלו חוקי הגשת השירים לקדם, כפי שפרסמה רשת הטלוויזיה הסרבית:

 • השירים חייבים להיות באחת מהשפות הרשמיות המדוברות בסרביה: סרבית, הונגרית, בוסנית, רומנית, סלובקית, אלבנית, רומנית, קרואטית, בולגרית, מקדונית או רוסית.
 • השירים המוגשים חייבים לכלול את שם השיר, מילים, מידע מלא על המחבר, הזמר, פרטי התקשרות, רשתות חברתיות, מייל וכדומה.
 • על השירים המוגשים לקדם חל איסור להתפרסם לפני ה-01 בספטמבר.
 • לא יותר מ-6 מבצעים מורשים לעלות על בימת הקדם.
 • כל המבצעים על הבמה חייבים להיות בני 16 לפחות עד מאי 2023, כלומר עד האירוויזיון.
 • וועדה מיוחדת של עורכי מוזיקה של מטעם RTS תבחר את השירים שישתתפו בקדם. הוועדה תבחר את השירים על סמך האיכות המוזיקלית, הפרשנית והאמנותית של השירים. אם השירים שיוגשם לוועדה לא יעמדו באיכות המוזיקלית הנדרשת, ל-RTS יש את הזכות לבחור באופן עצמאי את השיר שייצג את סרביה בתחרות.
 • הזוכה בקדם ייקבע ע"י שקלול של הצבעת הקהל והצבעת השופטים.

בשלב זה טרם נמסרו תאריכי הקדם הרשמיים, ובאיזה פורמט ייערך.
סרביה באירוויזיון 2022

הזמרת קונסטרקטה (Konstrakta), שזכתה בקדם אירוויזיון המקומי, ייצגה את סרביה עם שירה "In corpore sano" (בעברית: "בגוף בריא"). סרביה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השלישי בחצי הגמר השני עם 237 נקודות, ובגמר הגיעה למקום החמישי עם 312 נקודות – הישגה הטוב ביותר של סרביה מאז אירוויזיון 2012.

https://youtu.be/nBtQj1MfNYA

מקור: Eurovoix.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-15 של סרביה באירוויזיון. סרביה הצטרפה לתחרות ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר באותה השנה לאחר שהזמרת מריה סריפוביץ' זכתה במקום הראשון עם השיר "Molitva".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
  מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!