סן מרינו תבחר את השיר לאירוויזיון 2023 בפעם השנייה ברציפות דרך קדם האירוויזיון "Una Voce per San Marino 2023". למעלה מ-80 זמרים הגישו את מועמדותם עד כה.

כזכור, רשת הטלוויזיה של סן מרינו (SMRTV) אישרה כי סן מרינו תבחר את נציגה לאירוויזיון 2023 בפעם השנייה ברציפות דרך קדם האירוויזיון "Una voce per San Marino" (בעברית: "קול לסן מרינו"). לפני כשבוע וחצי פרסמה סן מרינו את תאריכי הקדם הרשמיים ואת פורמט הקדם, וכעת נחשפים פרטים ראשונים אודות כמות השירים שהוגשה לקדם.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
לפי הודעה שפרסמה ממשלת סן מרינו, שמעורבת בהליך הבחירה לאירוויזיון, הוגשו לוועדת הקדם עד כה למעלה מ-80 שירים. חלון הגשת השירים לתחרות נפתח לפני כשבועיים ויהיה פתוח עד ה-20 בינואר 2023. לקדם שנערך ב-2022 הוגשו לא פחות מ-585 שירים, כך שהצפי השנה הוא להגיע לאותה כמות שירים אם לא יותר. יש לציין שהקדם פתוח לא רק לאזרחי סן מרינו אלא לכל העולם, כמו שכבר ראינו בקדמים שערכה סן מרינו ב-2018 וב-2022.

איך צפוי להתנהל הקדם?

שלבי האודישנים והליהוק לקדם יתקיימו בין ה-28 באוקטובר ל-27 בינואר 2023. בשלב הליהוק, צוותי השופטים יבחרו 60 אומנים או יותר שיתקדמו לסיבוב הבא. לאחר שלב הליהוק, יתקיימו בסך הכל חמישה חצאי גמר במהלך חודש פברואר 2023. מתוך חמשת חצאי הגמר, כעשרים אמנים שייבחרו ע"י צוותי השופטים יעלו לגמר הגדול. חצאי הגמר יתחלקו לשתיים – ארבעה חצאי גמר לאומנים מסן מרינו וחצי גמר אחד שישמש כהזדמנות שנייה, כלומר גלגל הצלה.
הגמר הגדול ייערך ב-25 בפברואר 2023 בתיאטרון נואובו (Teatro Nuovo), אשר ערך את הגמר גם ב-2022. הזוכה בקדם ייבחר ע"י צוות שופטים שיורכב מחמישה אנשים – שני שופטים שיבחרו ע"י רשת הטלוויזיה של סן מרינו, שופט אחד מטעם "Segreteria di Stato" (מזכירות המדינה) ושני שופטים שייבחרו ע"י חברת ההפקה של הקדם.

בניגוד לשנה שעברה, אומנים מבוססים ומוכרים לא יוזמנו להופיע ישירות בגמר. עם זאת, אומנים מוכרים יוכלו להיות מוזמנים להשתתף ישירות בחצאי הגמר ולדלג על סבב הליהוק המוקדם.

ואיך אפשר בלי גביית מיסים ממשתתפי הקדם? אומנים שיגישו בקשה להשתתף בקדם לפני ה-29 בספטמבר ייאלצו לשלם 100 אירו. בקשות שיתקבלו בין התאריכים 1 באוקטובר עד ל-20 בינואר 2023 יהיו כרוכות בהשתתפות של 150 אירו. הזמרים המקומיים מסן מרינו ייאלצו להיפרד מסכום של 50 אם יגישו בקשה להשתתף עד ה-3 בדצמבר.
סן מרינו באירוויזיון 2022

הזמר האיטלקי אקילה לאורו (Achille Lauro), שזכה בקדם האירוויזיון המקומי, יצג את סן מרינו עם שירו "Stripper" (בעברית: "חשפן"). סן מרינו לא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום ה-14 בחצי הגמר השני עם 50 נקודות. זאת הפעם הראשונה מאז אירוויזיון 2018 שסן מרינו לא מצליחה לעלות לגמר הגדול, לאחר שעלתה לגמר התחרות שנתיים ברציפות.

https://youtu.be/vCmX64N_sXM

מקור: San Marino RTV.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-13 של סן מרינו באירוויזיון. סן מרינו הצטרפה לתחרות ב-2008 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2019 לאחר שהזמר סרהאט סיים במקום ה-19 עם השיר "Say Na Na Na".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!