עונת אירוויזיון 2023 נפתחת היום באופן רשמי! על פי תקנון התחרות, כל שיר שמשוחרר החל מהיום יוכל להתמודד גם בתחרות האירוויזיון שתתקיים בחודש מאי בבריטניה.

רקע: תקנון האירוויזיון קובע שכל שיר שמשתתף באירוויזיון יכול להתפרסם החל מחודש ספטמבר בשנה שלפני התחרות עצמה. כלומר, כל שיר שיצא החל מהיום לתחנות הרדיו, כל שיר מתוך אלבום או כל שיר שיוצא בפלטפורמות הסטרימינג השונות – יכול לשמש את הזמרים העתידים להשתתף באירוויזיון 2023 שייערך בבריטניה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בעבר, שירים שפורסמו זמן רב לפני מועד התחרות נפסלו והוחלפו בשיר אחר אך פעמים רבות הדבר הוביל גם לפסילת מדינות מהתחרות. כיום, החוקים יותר גמישים ומאפשרים לשירים להשתתף גם אם פורסמו לפני הראשון בספטמבר אך רק במידה ולא זכו לחשיפה גדולה או לפרסום באופן רשמי.

כך לדוגמא היה עם השיר האוקראיני לאירוויזיון 2016 – כשנה לפני האירוויזיון הופיעה ג'מאלה (Jamala), עם שירה הזוכה לאירוויזיון מול קהל מקומי, שנקרא בזמנו "Bizim Qirim" (בעברית: "קרים שלנו"). למרות זאת, אישר איגוד השידור האירופי (EBU) את השתתפותו של השיר בתחרות בטענה שהשיר לא הופץ כסינגל ולא נחשף ברבים. בסופו של דבר זכתה אוקראינה בתחרות בפעם השנייה בתולדותיה ואירחה את התחרות שנה לאחר מכן.

שתהיה לכולנו עונת אירוויזיון מוצלחת ופורייה. הישארו עמנו לעוד עדכונים.
וכמובן – עקבו אחרינו גם באינסטגרם!

 
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!