הערים המועמדות לארח את אירוויזיון 2023 בבריטניה נדרשו להגיש את הצעותיהן עד ה-8 בספטמבר. ההצעות צפויות לכלול את תאריכי התחרות, האולם המארח, מיקום כפר האירוויזיון ועוד.

המרוץ לאירוח אירוויזיון 2023 ממשיך במלוא המרץ! מועצת העיר ליברפול חשפה את המועד שבו יש להגיש את ההצעות המופרטות לאירוח אירוויזיון 2023. לשבע הערים המתמודדות על אירוח האירוויזיון ניתנת אפשרות להגיש את הצעתן המלאה ל-BBC, רשת הטלוויזיה הבריטית שתארח את התחרות, עד ה-8 בספטמבר.

ההצעות של כל עיר צפויות לכלול פרטים כגון: תאריכי התחרות, האולם המארח, מיקום לכפר האירוויזיון, מיקום ליורוקלאב (מועדון האירוויזיון הרשמי), פירוט אמצעי התחבורה (נמל תעופה, רכבות וכדומה), מלונות ועוד.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
לפי האתר Liverpool Echo, עוזרו של ראש עיריית ליברפול הארי דויל (Harry Doyle), המשמש כחבר הקבינט לתרבות וכלכלת מבקרים בליברפול, הסביר כי לאחר הגשת ההצעה, רשת ה-BBC אמורה לבקר בכל עיר מארחת פוטנציאלית במהלך חודש ספטמבר יחד עם נציגים של איגוד השידור האירופי. ההחלטה מי תהיה העיר המארחת לאירוויזיון 2023 צפויה להתפרסם בסוף ספטמבר עד תחילת אוקטובר. לפי ה-BBC, ייתכן שרשת הטלוויזיה תתייעץ עם ממשלת בריטניה מראש, אבל ה-BBC ואיגוד השידור האירופי יהיו אלה שיקבעו את העיר המארחת.

הערים המועמדות לארח את אירוויזיון 2023 במאי הבא הן: גלאזגו (Glasgow), ברמינגהאם (Birmingham), לידס (Leeds), מנצ'סטר (Manchester), ליברפול (Liverpool), ניוקאסל (Newcastle) ושפילד (Sheffield). הערים שנותרו במרוץ יידרשו לעמוד בסדרת קריטריונים שנקבעו ע"י איגוד השידור האירופי.

הדרישה המרכזית מתוארת באופן הבא: "ההחלטה הסופית על בחירת העיר המארחת תתבסס על היכולת של עיר או אזור לעמוד בדרישות ה-BBC ואיגוד השידור האירופי, כמו גם זמינות משאבים וניסיון כללי באירוח אירוע גדול ומורכב כמו האירוויזיון".

מקור: Liverpool Echo.

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בבריטניה בחודש מאי. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהאם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!