איגוד השידור האירופי הודיע כי גם באירוויזיון 2023 יוכלו המשלחות והמדינות המשתתפות בתחרות להשתמש בקולות ליווי מוקלטים.

רקע: לאחר ביטול אירוויזיון 2020 בעקבות מגפת הקורונה העולמית, החליט איגוד השידור האירופי לאפשר לראשונה שימוש בקולות ליווי מוקלטים מראש באירוויזיון 2021, וזאת בשל ההחלטה לצמצם את היקף המשלחות לתחרות שנערכה בהולנד ועל ידי כך למנוע כמה שאפשר את התפשטות הנגיף בקרב המשלחות. לקראת אירוויזיון 2022, החליט איגוד השידור האירופי לאפשר פעם נוספת שימוש בקולות ליווי מוקלטים בשנה השנייה ברציפות וזאת משום שגם בשנה שעברה התנהלה התחרות במתכונת מיוחדת בשל החשש מהתפרצות הנגיף.

השנה, מסתמן כי קולות הליווי יחזרו בפעם שלישית, וזאת למרות ששיאה של המגיפה כבר מאחורינו.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
איגוד השידור האירופי (EBUׁׂ) פרסם באתר הרשמי של האירוויזיון את החוקים הרשמיים של אירוויזיון 2023, בהם צוין בין היתר כי תינתן האפשרות להקליט את קולות הליווי של זמרי הרקע.

בהודעה שפרסם האיגוד, נמסר: "אנו מאמינים שהאפשרות לתת למשלחות להקליט מראש את קולות זמרי הליווי, יתרום לפוטנציאל היצירתי ולגיוון ההופעות, וגם יקל על המודרניזציה שהתחרות עוברת בשנים האחרונות. הדבר ייתן לכותבי השירים ולמפיקים את ההזדמנות להציג את יצירתם באופן דומה לעבודתם המקורית. שינוי זה גם מספק לרשויות השידור המשתתפות את האפשרות לצמצם את גודל המשלחות, וע"י כך להפחית בעלויות".

הידיעה כי האפשרות לעשות שימוש בקולות מוקלטים גם באירוויזיון 2023 אינה חדשה לנו. כבר ב- 10 לאוגוסט, במסיבת העיתונאים בה הוכרזה נועה קירל כנציגתנו באירוויזיון, ענתה איילה מזרחי, המקשרת בין כאן לאיגוד השידור האירופי, לשאלתנו בנושא קולות הליווי ואמרה: "נכון שזה שינוי שהוכנס לאחרונה בכללים, גם השנה הוא בכללים".

צפו במסיבת העיתונאים של נועה קירל, התייחסות לנושא קולות הליווי בדקה 29.00:
בזכות השינוי שהוכנס בשנתיים האחרונות, זכינו לראות שינוי רב בהופעות. באירוויזיון 2021 מספר רב של משלחות השתמשו בקולות הליווי המוקלטים, כך למשל היה עם איסלנד שהשתמשה בהקלטה של מאות אנשים שרים חלק מהפזמון, ואצל מקדוניה הצפונית וסלובניה ניתן היה לשמוע קולות רקע של מקהלות. גם ישראל עשתה שימוש בקולות ליווי מוקלטים מאז נכנס השינוי, אך יחד עם זאת ישנן מספר מדינות שבחרו להשאיר את הופעתן אותנטית ככל האפשר ובחרו להשתמש בזמרי ליווי על הבמה.

חשוב לציין כי חוקי התחרות אוסרים שההקלטה תכיל את קולו של הסולן או כל שירה אחרת שמטרתה להחליף או לסייע לסולן בזמן ההופעה החיה. ההחלטה אינה באה להקל על האומנים, אלא על המשלחות וההפקה עצמה, ומסייעת לאופי הבר-קיימא של התחרות אשר ממשיכה להתפתח ולהתקדם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!