רשת הטלוויזיה היוונית החלה בחיפוש אחר הנציג והשיר לאירוויזיון 2023. בימים אלה פתחה ב"קול קורא" להגשת השירים לתחרות.

רשת הטלוויזיה היוונית, ERT, פתחה היום (26 באוגוסט) את אפשרות הגשת המועמדות לייצוג יוון באירוויזיון 2023 שיתקיים בבריטניה. השנתיים האחרונות היו מוצלחות מאוד עבור יוון, כאשר הצליחה המדינה להגיע למקום העשירי ב-2021 ולמקום השמיני ב-2022 לאחר 6 שנים חלשות במיוחד.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשת הטלוויזיה ביוון פתחה ב"קול קורא" להגשות השירים לייצוג יוון באירוויזיון, בו נכתב:

 • יש להגיש את השירים בביצוע זמר/ת או להקה המכילה לכל היותר שישה חברים. יש להגיש פירוט הכולל את מילות השיר יחד עם רעיונות לביצוע ובימוי השיר על בימת האירוויזיון.
 • כל אדם יכול להגיש שיר אחד עד שלושה, שלא נחשפו או בוצעו ביוון ולא בחו"ל בכל דרך שהיא, במלואו או בחלקו.
 • הוועדה הבוחרת תיקח בחשבון את איכות השיר בנוסף לרעיונות לביצוע ובימוי השיר בתחרות הבינלאומית.
 • חל איסור להגיש שירים לרשת הטלוויזיה היוונית שהוגשו במקביל למדינות נוספות.
 • המועד האחרון להגשת השירים הוא 9 באוקטובר, יש לשלוח את ההגשות למייל [email protected].
המפקחת על האירוויזיון מטעם יוון זו השנה השלישית ברציפות, תהיה דורה צ'יראקי (Dora Chiraki), בעוד שסופיה דראנידו (Sofia Dranidou) תשמש בפעם השלישית ברציפות כראש המשלחת היוונית.

ב- ERT צפויים להישאר נאמנים להליך הקבוע בעזרתו נבחרו הנציגים והשירים לאירוויזיון בשנים האחרונות. כלומר, לתת אפשרות לחברות תקליטים וחברות הפקה להגיש את הצעותיהן, ולבחור באמצעות בחירה פנימית של ועדה שקבעה ERT, את השיר שלהערכתה תביא ליוון את התוצאה הטובה ביותר.

השיטה מסתמנת כהצלחה כאשר אנשי המשלחת היוונית (גם אם היו סקפטיים בהתחלה לגבי האובייקטיביות ושיפוט הוועדה) מסכימים שהשיטה נותנת לכולם את האפשרות לקחת חלק בהליך ומעוררת עניין אצל אמנים שלא התעניינו לפני כן בהשתתפות באירוויזיון.

אמנים רבים כבר הביעו עניין בייצוג יוון באירוויזיון הקרוב, ביניהם קלומירה (Kalomira), נציגת יוון לאירוויזיון 2008 שהביאה למדינתה את המקום השלישי בתחרות עם השיר "Secret Combination" (בעברית: "שילוב סודי"). שם חם נוסף של אמנית מוכרת שעשויה לייצג את יוון היא הזמרת אוונגלייה (Evangelia) – זמרת אמריקאית-יווניה ששמה עלה מספר פעמים גם בשנים קודמות.
יוון באירוויזיון 2022

הזמרת אמנדה טנפיורד (Amanda Tenfjord) ייצגה את יוון עם שירה "Die Together" (בעברית: "למות ביחד") לאחר שנבחרה על ידי רשת הטלוויזיה ERT בבחירה פנימית. יוון עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השלישי בחצי הגמר הראשון עם 211 נקודות, ובגמר הגיעה למקום השמיני עם 215 נקודות. זאת הייתה הפעם הראשונה מאז 2011 שיוון סיימה בטופ עשר ברציפות יותר מפעם אחת, וההישג הכי טוב שלהם בחצאי הגמר ובגמר מאז 2013.

https://youtu.be/BWeT0nJpB3Y

מקור: Eurovisionfun.com

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-43 של יוון באירוויזיון. יוון הצטרפה לתחרות ב-1974 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 לאחר שהזמרת הלנה פפאריזו זכתה במקום הראשון עם השיר "My Number One".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
  מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!