רשת הטלוויזיה הסרבית מאשרת את השתתפותה באירוויזיון 2023. בשלב זה טרם נמסר איך ייבחר הנציג הסרבי לתחרות האירוויזיון הקרובה.

רשת הטלוויזיה RTS אישרה כי סרביה תשתתף באירוויזיון 2023 שייערך בשנה הבאה בבריטניה. את אישור ההשתתפות הרשמי בתחרות מסרה רשת הטלוויזיה לאתר חדשות האירוויזיון "EscToday".

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
סרביה הצטרפה לתחרות האירוויזיון ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר בהופעת הבכורה שלה, לאחר שהזמרת מריה סריפוביץ' (Marija Šerifović) זכתה במקום הראשון עם 268 נקודות. ב-2008 אירחה סרביה את התחרות לראשונה בעיר הבירה בלגרד, ולאורך השנים צברה לעצמה מוניטין של מדינה מצליחה באירוויזיון (יותר בהצבעות הקהל, פחות בשופטים). מאז שהצטרפה לתחרות, סרביה בוחרת את נציגיה לרוב דרך קדם האירוויזיון אך במהלך השנים בחרה את נציגיה מספר פעמים באמצעות בחירה פנימית. הצפי הוא שקדם האירוויזיון המקומי ישמש כפורמט לבחירת הנציג הסרבי גם בשנה הבאה.

סרביה היא המדינה ה-24 שמאשרת באופן רשמי את השתתפותה באירוויזיון 2023 ומצטרפת לאוסטריה, אוקראינה, איטליה, אלבניה, אסטוניה, בלגיה, בריטניה, גאורגיה, גרמניה, דנמרק, הולנד, יוון, ישראל, לטביה, ליטא, נורווגיה, ספרד, סן מרינו, פינלנד, צרפת, קפריסין, שוודיה ושוויץ שאישרו עד כה את השתתפותן בתחרות.

רשימת המשתתפות המלאה בתחרות צפויה להתפרסם עד ה-15 בספטמבר.
סרביה באירוויזיון 2022

הזמרת קונסטרקטה (Konstrakta), שזכתה בקדם אירוויזיון המקומי, ייצגה את סרביה עם שירה "In corpore sano" (בעברית: "בגוף בריא"). סרביה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השלישי בחצי הגמר השני עם 237 נקודות, ובגמר הגיעה למקום החמישי עם 312 נקודות – הישגה הטוב ביותר של סרביה מאז אירוויזיון 2012.

מקור: ESCToday.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-15 של סרביה באירוויזיון. סרביה הצטרפה לתחרות ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר באותה השנה לאחר שהזמרת מריה סריפוביץ' זכתה במקום הראשון עם השיר "Molitva".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!