רשת הטלוויזיה הבלגית הודיעה השבוע על חזרתו של קדם האירוויזיון הבלגי, לראשונה מ-2016. שמות רבים הביעו עניין בהשתתפות, ביניהם נציגי בלגיה באירוויזיון 2016 ובאירוויזיון 2010.

רשת הטלוויזיה הבלגית VRT הודיעה השבוע על חזרתו של קדם האירוויזיון הבלגי, לראשונה מ-2016. בשנים האחרונות בחרה בלגיה את נציגיה לאירוויזיון באמצעות בחירה ישירה אך הפעם החליטה לשנות כיוון ולהחזיר את הקדם אירוויזיון, בתקווה להגיע להישג טוב יותר באירוויזיון 2023. מאז ההודעה על פרסום החזרתו של הקדם, רשת הטלוויזיה הבלגית ומעריצי אירוויזיון במדינה פנו לאומנים בשאלה האם יסכימו להשתתף בקדם הבלגי בשנה הבאה.

 
שני אומנים שכבר הודיעו שיכינו שיר לקדם הם פט קרימסון (Pat Krimson) ולורנדה (Loredana) שמוכרים תחת השם "Fabiola 2". הצמד השתתף בקדם הבלגי ב-2014 עם השיר "She's after my piano" (בעברית: "היא רודפת אחרי הפסנתר שלי"), ולמרות שלא עלו לגמר השיר הפך ללהיט קיץ ענק בפלנדריה.

שמות נוספים שעלו הם שמם של הזמרות לאורה טסורו (Laura Tesoro) ונטליה (Natalia). לאורה טסורו זכתה בקדם הבלגי האחרון שנערך ב-2016 עם השיר "What's The Pressure" (בעברית: "מה הלחץ") והגיעה באירוויזיון למקום העשירי עם 181 נקודות. נטליה השתתפה בקדם הבלגי ב-2004 עם השיר "Higher than the Sun" (בעברית: "גבוה יותר מהשמש") והגיעה למקום השני. כיום היא אחת מהכוכבות הגדולות במדינה.
סטין פיטרס (Stijn Peeters), מנהלן של השתיים, מסר כי חברת התקליטים של הזמרות לא פוסלת את האפשרות שישתתפו בקדם אך יש להם ספקות לגבי זה. פיטרס מסר: "VRT אכן יצרו אתנו קשר. יש עניין זהיר, אבל נחכה לקונספט ולפורמט. נטליה היא שם מבוסס במדינה והיא לא תשתתף במופע של בית מטבחיים, אותו דבר לגבי לאורה. אם אנחנו נרגיש שזה מתאים, אנחנו רוצים להתאמץ למצוא שיר מתאים לקדם".

זמר נוסף שהביע את התעניינותו בקדם הוא טום דייס (Tom Dice). דייס ייצג את בלגיה באירוויזיון 2010 עם השיר "Me And My Guitar" (בעברית: "אני והגיטרה שלי"), הגיע למקום השישי עם 143 נקודות והביא לפלנדריה את אחד מההישגים הכי טובים של בלגיה בתחרות. דייס כיום חבר בהרכב "The Starlings" (בעברית: "הזרזירים") ביחד עם אשתו והוא מסר שישתתף בקדם רק עם השיר הנכון: "ניקח חלק רק אם תהיה לנו הרגשה שנוכל לזכות באירוויזיון או לפחות להצליח יותר מהמקום השישי שלי באוסלו. אנחנו לא רוצים רק לקדם סינגל חדש. אנחנו עובדים מאוד קשה על מוזיקה חדשה ואם יהיה שיר מתאים אנחנו לא פוסלים את זה".
שם נוסף שעלה הוא שמה של מגריאט הרמנס (Margriet Hermans) שהשתתפה בקדם הבלגי בשנים 1987, 1989 ו-1999. הרמנס מסרה: "אני שמחה לשמוע ש-VRT שוב לוקחת את היוזמה ומארגנת קדם. אם אשתתף, זה יהיה בדואט עם הבת שלי. לחוות את כל העניין שוב יכול להיות דבר נחמד".

הקדם צפוי להיות מוגש ע"י פיטר ואן דה וייר (Peter Van de Veire), פרשן האירוויזיון של רשת הטלוויזיה, ומי שכאמור מסר את ההודעה הרשמית על חזרתו. לפי הדיווחים, הקדם יתפרס על פני חמישה עד שבעה שבועות וישודר בערוץ Één.

בשלב זה, VRT טרם פרסמה פרטים נוספים על הפורמט המדויק, התאריכים והמקום שבו ייערך הקדם.
בלגיה באירוויזיון 2022

הזמר ז'רמי מקיאסה (Jérémie Makiese), שנבחר באמצעות בחירה ישירה, ייצג את בלגיה עם שירו "Miss You" (בעברית: "מתגעגע אלייך"). בלגיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השמיני בחצי הגמר השני עם 151 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-19 עם 64 נקודות.

מקור: Songfestival.be.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-64 של בלגיה באירוויזיון. בלגיה הצטרפה לתחרות ב-1956 והייתה אחת משבע המדינות המייסדות. בלגיה הגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1986 לאחר שהזמרת סנדרה קים זכתה במקום הראשון עם השיר "J'aime la vie".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    פרסומת: מחפשים צלם בר מצווה? רק LaVie Photography!